GTX 950 kaç sene gider?

Taylankriegs434

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Öncelikle GTX 950 almak istiyorum fakat bir kaç sorum var.

1.Sorum ve benim için en önemlisi
QuadCore Intel Core i7-2600, 3700 MHz (37 x 100)
Gigabyte GA-PH67-UD3-B3 ANAKART
1333Mhz 16GB RAM

Yukarıdaki sisteme ben GTX 950 Takabilirmiyim? Herhangi bir uyumsuzluk çıkar mı?

2.Sorum
Bu ekran kartı beni kaç yıl idare edebilir?
Şu sistemime bu ekran kartını taksam sizce kaç yıl idare edebilir ? Oyunlardaki performansı nasıldır?

3. Ve son sorum
Ben bu sisteme GTX950 benin için yeterli gelmez ise 960 veya 970 takabilir miyim tek upgrade edebildiğim şey ekran kartım. Şu anda çünkü anakartımın soketlerine uyan işlemciler piyasada yok gibi .(Soket türü:1 LGA1155)

Son düzenleyen: Moderatör:
1.sorun: Pek bir sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum ama RAM'lari DDR4 alsan daha iyi olur.
2.sorun: GTX 950 seni DirectX 13 çıkana kadar idare eder tabii en güncel oyunları oynuyorsan, ama dersen ki ben eski DirectX sürümlerini destekleyen oyunlarda oynuyorum seni 5 veya 6 sene götürür belki daha fazla...
Ben GTX 950M kullanıyorum CS:GO, H1Z1 falan en yüksek ayarlarda gayet hoş oynanıyor. H1Z1 70 80 FPS, CS:GO 100+.
3.sorun: Tabii ki de upgrade edebilirsin ama upgrade ederken 1060 veya 1070 kullanırsan daha iyi performans alırsın.

Anakartınız ddr4 desteklemiyor malesef oradan yana bir upgrade söz konusu değil. Ekran kartı olarak gtx 950 güzel bir kart bende de Asus strix modeli var 6 aydır güncel oyunları rahatlıkla oynayabiliyorum.
Tabi biraz da bütçe ile alakalı, biraz sistemin diğer bileşenleri biraz da kullandığınız monitör ile.
İleride anakart, işlemci ve ram duruma göre psu upgrade i yapacaksanız daha güncel bir kart almanızda fayda görüyorum. Özellikle yeni çıkan 1060 lar falan çok güzel.
Şu an için ille de gtx 950 alıcam diyorsanız(monitörünüz ne bilmiyorum) dx13 ve daha yüksek kart isteyen oyunlar çıkana kadar idare eder. Sene olarak bir hesap yapamıyorum, artık teknoloji son derece hızlı ilerliyor.

AMD alırım diyor isen 470 tavsiye ederim. Yok o kadar çıkamma diyor isen 460 alabilirsin. Nvidia kullanırım diyor isen 1060 alabilirsin ama biraz tuzlu diye biliyorum 1050 ler yolda onu da bekleyebilirsin. Yeni mimari olması nedeniyle yeni oyunlar eski mimariye göre yazılıyor yeni mimariye göre oyunlar yolda bir süre sonra çıkacak oyunlarda r9, 9xx seri aralarında farkı açacaktır. Kısa süreli değilde uzun süreli bir kart düşünmen nedeniyle yeni mimari ekran kartlarını alman daha iyi olacaktır.

AAA title oyunları oynuyor isen en fazla 2 sene sana performans verecektir. Ancak LoL, CS:GO tarzı ve benzeri oyunlarda 4 seneye kadar yolu olabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı