GTX 950 sistem nasıldır?

DX12 daha yaygıaşmadı DX13 diyorsunuz, daha güçlü grafikler öyle kolay kolay gelmez merak etme, sürekli ekran kartı değiştirmek yerine ikisini de orta-üst seviye alıp zamanı gelince değiştirmek çok daha iyidir, siz tavsiyelere bakmıyorsunuz gidin Casper pc alın upgrade ihtiyacı duymazsınız İ7 CPU ile.

GTX 950 ile 480 arasında 400 Tl olmasına rağmen performans farkı 2 kattan fazla siz tavsiyelere uymamaya devam edin.

O zaman burada tartışacağın yere bildiğini oku. Kabalaşmak istemem ama buradaki insanlar sana yardım etmeye çalışıyor. İleride sırf tatmin duygun yüzünden pişman olursan bu konuyu hatırlarsın.

bak kardeş directx 12 çıktı 3d modeller geliştiriliyor. seneye directx 13 yada daha güçlü grafikler çıkarsa verdiğin 1000 tl ne olcak ? dediğin gibi işlemci zor eskirse i7 alıp senelerce oyunun ihtiyacı kadarı ekran kartı alırsın. sen seneye ne tür teknoloji geleceğini gördün mü yada biliyomusun ki bu kadar pahalı karta yatırım yapıyon
Nvidia GTX 100 serisinden ekran kartı aldığımızı düşünelim. Şimdi ben o ekran kartını aldığımda nVidia, gameworks, ansel gibi yeni tekneloji içerikleri kullanabileceğim. Daha düşük bir enerji tüketimi göreceğim.

Hem de VR performansı daha da fazla olacak. Çünkü şu an çıkan ekran kartları vr'a optimize halde çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Don değiştirir gibi firmalar API değiştirmez. DX12 ve Vulkan daha oturmanın eşiğinde bile değilken DX13'ün çıkması imkansız. DX12'nin ortalama 3-4 senesi var ömrünü doldurması için. Kaldı ki FI tarihinde çıkan GTX 400 gibi kartlar bile DX12 destekliyor. İşlemciyi orta şekerli alıp ekran kartına yüklenmelisiniz. Rehberlerimizi de izlerseniz G3258 gibi zayıf işlemcilerin bile Titan gibi kartlarla neler ortaya koyduğunu görürsünüz. Sizin mantığınızla yaklaşacak olursak bu firmalar boşu boşuna çıkarıyor GTX 1080'i, RX 480'i o zaman.

Dostum gtx 950 alırsan bu seneki oyunları bile zor açarsın crysis 3 ü bile 1080pde hight ta belki açarsın. Oyunlarda ölümcül vuruşu ekran kartı yapar ve bu ekran kartı pek bi boksöre benzemiyor...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı