GTX 960 4 GB vs R9 380 4 GB

Batıkan Ceylan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayar toplayacağım fakat ekran kartını bir türlü belirleyemedim. Birde bu iki ekran kartından birini alırsam SSD takamicam öle bir konu da var düşüncelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen hafta katıldığım bir programda epey tecrübeli gördüğüm bir Corsair çalışanına R9 380 vs Gtx 960 diye sormuştum. Ve o da bana yalnızca sistem testlerine ve teorik bilgilere bakarak seçim yapmanın yanlış olacağını ve internetteki karşılaştırma videolarına bakılırsa yalnızca performans görüleceği için yanılgıya düşüleceğini, nvidia'nın görüntü kalitesinin daha iyi olduğunu ve %10'luk bir performans farkı için nvidia kalitesinden vazgeçmemek gerektiğini, kendi bilgisayarı için seçim yapacak olsa nvidia'yı seçeceğini (ki zaten öyle yaptığını :)) söyledi. Kendim de düşündüğümde aynı sonuca ulaştım. 60 fps civarında performans aldığımız bir oyunda kıyas yaparsak çok büyük bir fark olmayacağı ve zaten 60 fps üzerinde bir performans aldığımız oyunda da %10'luk bir farkın pek bir şeyi değiştirmeyeceğini düşündüğümüzde nvidia'nın yazılım desteği gibi konulardaki yüksek avantajından dolayı seçimi o yönde yapmanın daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Ki zaten çoğu oyunda da farkı iyice azalttığı için ben seçimimi nvidia tarafından yana yaptım. Seçim sizin (y). Daha önce galiba 3 konuda daha yazmıştım bunu. Ama çok tartışıldığı için copy+paste yapıyorum eski mesajlarımdan :ajan:

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı