GTX 960 4GB Driver Kurulum sorunu

Vari

Hectopat
Öncelikle selamlar, ne yazıktır ki bir probleme sahibim. NVİDİA GTX 960 4GB olan bir ekran kartına var fakat son 1-2 aydır DirectX 11,10 veya pixel shader 3 ve üstü kullanan oyunlarda ekran kartım sürücü hatası veriyordu geçtiğimiz haftalarda güncelleme yapmak istedim ve 430.64 sürümünü yükledim. Kurulum sorunsuz bir şekilde tamamlandı, bilgisayarı yeniden başlattım fakat bilgisayarım yeni yüklediğim driveri kabul etmemişti, ya da onun gibi bir şey. Ne oldu bilmiyorum ama bilgisayarım ekran kartını görmemeye başladı, ben de sistem geri yükleme yapıp eski sürüme döndüm, sorun çözüldü fakat hala oyunlar açılmıyor. Daha açılış sinematiğinde çöküyor. Güncelleme yapmak istiyorum çözümü bilen var mı? Bu arada DDU ile silip yüklemeyi de denedim olmadı, Geforce Experience üzerinden yüklemeyi de denedim gene olmadı. Desteğe yazacaktım ama İngilizcem o kadar iyi değil ve Türkçe destek yok. Yardımcı olabilecek var mı? (Diğer driver sürümlerini de denedim)

Son düzenleyen: Moderatör:
Geri yükleme bence kararsızlık ortaya çıkarabilir. Mümkünse temiz bir Windows 10 1903 sürümü yükleyin. Sonrada anakart ve BIOS sürümünüzü belirtin.
Anakart : H61M-S2PV REV 2.2

Dosya Ekleri

• Adsızr.png
    Adsızr.png
    4,1 KB · Görüntüleme: 65
Peki son bir sorum daha var. İnternetten son 3 gündür nasıl güncellerim diye bakıyorum ve fazla kolay gözüküyor. Sizce kendimmi yapayım yoksa bilgisayarcıyamı vereyim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı