GTX 960 için işlemci tavsiyesi

Haluk Bulut

Decapat
Daha fazla  
Meslek
ODTÜ Ingilizce Öğretmenliği ve SUNY yabancı diller Eğitimi Öğrencisi.
Herkese merhaba. GTX 960 almayı düşünüyorum. Bu GPU için önerebileceğiniz en ucuz işlemci nedir? Şu anki işlemcim i3 540. darboğaz yaşamak istemiyorum bu yüzden değiştirmek istiyorum. Öğrenciyim ve aileme yük olmak istemiyorum bu yüzden en ucuz işlemci önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci el 6. yada 7. nesil i5- i3 alınabilir. Anakart yoksa elinde de B150 yonga setli ucuz anakartlar var.

Herkese merhaba. GTX 960 almayı düşünüyorum. Bu GPU için önerebileceğiniz en ucuz işlemci nedir? Şu anki işlemcim i3 540. darboğaz yaşamak istemiyorum bu yüzden değiştirmek istiyorum. Öğrenciyim ve aileme yük olmak istemiyorum bu yüzden en ucuz işlemci önerilerinizi bekliyorum.

i7 875K alabilirsin Aliexpress'de 450 500 TL'ye satılmakta.

Kule tipi bir soğutucuyla birlikte Xeon x3440 veya x3470 alabilirsiniz. Hem ucuz olacak hem de anakartınıza uyumlu olacaktır.
Benim şuanki işlemcim 3.07GHz, anladığım kadarıyla GHz pek önemli bir şey değilmiş. (cahilliğimi mazur görün, pek anlamıyorum bu teknik şeylerden de)
Bencede en mantıklısi budur bu silemciyi 4 GHz OC yaparsanız RX580 bile besler.
Overclock yapmak hakkında hiçbir bilgim yok, nasıl yapılır edilir bilmiyorum, Bilgisayarcılar yardımcı olur mu acaba?

Benim şu anki işlemcim 3.07GHz, anladığım kadarıyla GHz pek önemli bir şey değilmiş. (Cahilliğimi mazur görün, pek anlamıyorum bu teknik şeylerden de)

Overclock yapmak hakkında hiçbir bilgim yok, nasıl yapılır edilir bilmiyorum, bilgisayarcılar yardımcı olur mu acaba?

Çok basit intenette pek çok video var.

Benim şuanki işlemcim 3.07GHz, anladığım kadarıyla GHz pek önemli bir şey değilmiş. (cahilliğimi mazur görün, pek anlamıyorum bu teknik şeylerden de)

Overclock yapmak hakkında hiçbir bilgim yok, nasıl yapılır edilir bilmiyorum, Bilgisayarcılar yardımcı olur mu acaba?
Hocam merhaba, sizin ekran kartınız ile x3440 overclock yapmadan kullanılabilir. Overclock için ayrıca anakartınızın desteği de önemli. GTX 960 ile x3440 işlemciyi overclock yapmadan da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Xeon x3440 için Gittigidiyor'a veya Sahibinden'e bakmanızı öneririm. Soğutucu olarak da Snowman kule tipi soğutucular hem ucuz olacaktır, hem de yeterli gelecektir.

Hocam merhaba, sizin ekran kartınız ile x3440 overclock yapmadan kullanılabilir. Overclock için ayrıca anakartınızın desteği de önemli. GTX 960 ile x3440 işlemciyi overclock yapmadan da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Xeon x3440 için Gittigidiyor'a veya Sahibinden'e bakmanızı öneririm. Soğutucu olarak da Snowman kule tipi soğutucular hem ucuz olacaktır, hem de yeterli gelecektir.
Halihazırda kullandığım soğutucu zaten kule tipi bir soğutucu. Markasını unuttum şimdi, kasamın içini açmam gerekli. soğutucunun markası falan önemli midir? 12cm bu arada..

Halihazırda kullandığım soğutucu zaten kule tipi bir soğutucu. Markasını unuttum şimdi, kasamın içini açmam gerekli. soğutucunun markası falan önemli midir? 12cm bu arada..
Hocam işlemciyle birlikte denersiniz, oyunlarda Afterburner programı ile test edersiniz, soğutması yeterli gelmezse değiştirirsiniz, eğer yeterli seviyede soğutursa kullanmaya devam edersiniz. Ama bence yeterli gelecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı