Çözüldü GTX 960 sistemde görüntü ve ses donup görüntü gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Magamela

Picopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi. Sırasıyla önce görüntü ve ses donuyor, sonra görüntü gidiyor. Restart atmadığım sürece PC siyah ekranda kalıyor. Bu sorun arkadaşımda da var bende de ve çözüm için RAM ve PSU'ları test ettik. Sorunun ya ekran kartından ya da anakarttan olduğunu düşünüyorum. Çünkü ben ekran kartımı sorunsuz kullanıyordum zaten, uzun zamandır kullanmadığım kasama taktım. Arkadaşımın ekran kartını garantiye yollayacağız. Ayrıca bu donma olayı gün içinde bir kere olduktan sonra daha olmuyor ve oyunda, video, izlerken, masaüstünde yani anlayacağınız her yerde oluyor. İkimizde de Gigabyte A320M S2H var. Arkadaşımda 1600 AF, bende 1500X var. Ekran kartı olarak onda RX570 MSI Armor, bende ASUS GTX 960 2 GB var.
Biraz uzun bir yazı oldu, umarım hata yapmamışımdır.

Çözüm
Sorun bundan kaynaklı olabilir. Sürücüyü kurarken eskisini DDU ile kaldırıp yenisini kurmuş muydun? Ayrıca ekran kartın GTX960 iken nasıl AMD sitesinden indirilen driverı kullanıyorsun?

Arkadaşımın kasasında da bu hata olduğunu söylemiştim. Onun sistemindeki RX570 için denemiştim. Ama DDU ile kaldirmadim. Sanırım ilk onu deneyeceğim teşekkür ederim.

Sorun bundan kaynaklı olabilir. Sürücüyü kurarken eskisini DDU ile kaldırıp yenisini kurmuş muydun? Ayrıca ekran kartın GTX960 iken nasıl AMD sitesinden indirilen driverı kullanıyorsun?

Sürücülerini aşağıdakiler ile değiştir. Ekran kartı sürücünü değiştirirken de güvenli modda DDU (display driver uninstaller) ile eski sürücüyü kaldır.

Chipset:
Aşağıdan işletim sistemine göre kur.

Ekran kartı (Windows 10 64 Bit):

Ekran kartı için işletim sistemin Windows 10 64 Bit değilse aşağıdan driver bulabilirsin.

Dediklerinizi aynen yaptım. Az önce tekrarladı sorun. Anakartı garantiye göndermeyi düşünüyorum.
Abim Windows'tan kaynaklı bir sorun olabilir dedi ve bu bana mantıklı geldi. Çünkü görüntü gittiğinde PC'ye bağlı olan telefonumda bağlantı kopuyor. Yani PC çalışıyor ancak Windows duruyor. Windows'ta yapılmamış tüm güncellemeleri yapıp, düzelip düzelmedigi hakkında burayı bilgilendiricegim.

Farklı ekran kartı ile test ettim sorun düzeldi. Çözümü ekran kartı değişmek yani.
Ekran kartlarını farklı bir anakartta test etmeniz iyi olacaktır, aynı hatayı GTX 560Ti ekran kartımda almıştım, başka bir anakarta taktım, driveri kurduğu anda sorun başladı mavi ekrana düştü.

Ekran kartı sürücün güncel mi? Sürücü hatası gibi duruyo
Driver pack kullanıyorum. Bundan kaynaklı olamaz çünkü arkadaşımın kasasında amd sitesinden de indirip, o driverı da denedim sonuç aynı.
Ekran kartlarını farklı bir anakartta test etmeniz iyi olacaktır, aynı hatayı GTX 560Ti ekran kartımda almıştım, başka bir anakarta taktım, driveri kurduğu anda sorun başladı mavi ekrana düştü.
Farklı anakartta denemek istemiyor arkadaşım ama yarın deneyeceğim.

Driver pack kullanıyorum. Bundan kaynaklı olamaz çünkü arkadaşımın kasasında AMD sitesinden de indirip, o driverı da denedim sonuç aynı.

Sürücülerini aşağıdakiler ile değiştir. Ekran kartı sürücünü değiştirirken de güvenli modta DDU (Display Driver Uninstaller) ile eski sürücüyü kaldır.

Chipset:

Ekran kartı (Win10 64 Bit):

Ekran kartı için işletim sistemin Win10 64 Bit değilse aşağıdan driver bulabilirsin.

Son düzenleme:

Arkadaşımın kasasında da bu hata olduğunu söylemiştim. Onun sistemindeki RX570 için denemiştim. Ama DDU ile kaldirmadim. Sanırım ilk onu deneyeceğim teşekkür ederim.

Sürücülerini aşağıdakiler ile değiştir. Ekran kartı sürücünü değiştirirken de güvenli modda DDU (display driver uninstaller) ile eski sürücüyü kaldır.

Chipset:

Ekran kartı (Windows 10 64 Bit):

Ekran kartı için işletim sistemin Windows 10 64 Bit değilse aşağıdan driver bulabilirsin.

Dediklerinizi aynen yaptım. Az önce tekrarladı sorun. Anakartı garantiye göndermeyi düşünüyorum.
Abim Windows'tan kaynaklı bir sorun olabilir dedi ve bu bana mantıklı geldi. Çünkü görüntü gittiğinde PC'ye bağlı olan telefonumda bağlantı kopuyor. Yani PC çalışıyor ancak Windows duruyor. Windows'ta yapılmamış tüm güncellemeleri yapıp, düzelip düzelmedigi hakkında burayı bilgilendiricegim.

Farklı ekran kartı ile test ettim sorun düzeldi. Çözümü ekran kartı değişmek yani.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı