GTX 960 sisteme işlemci ve anakart önerisi

rojhatyaman

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. GTX 960'lı ekran kartıma işlemci ve anakart önerisi rica ediyorum. İleride ekran kartı değişecek 2060, 1660 gibi veya muadili bir ekran kartıyla yükseltme yapacağım. Darboğaz yapmayacak minimum fiyat düzeyinde fiyat performans ürünü var mıdır? Bütçem 2bin lira, üstüne pek çıkmak gibi bir niyetim yok. Üst modellerde ikinci el önerir misiniz ya da direkt 2bin liraya sıfır düşük al daha iyi diyor musunuz?
Ekran kartı GTX 960.
İşlemci i5 2320.
Anakart ASUS P8H61-M LX3 Plus.

Arkadaşlar merhaba. GTX 960'lı ekran kartıma işlemci ve anakart önerisi rica ediyorum. İleride ekran kartı değişecek 2060, 1660 gibi veya muadili bir ekran kartıyla yükseltme yapacağım. Darboğaz yapmayacak minimum fiyat düzeyinde fiyat performans ürünü var mıdır? Bütçem 2bin lira, üstüne pek çıkmak gibi bir niyetim yok. Üst modellerde ikinci el önerir misiniz ya da direkt 2bin liraya sıfır düşük al daha iyi diyor musunuz?
Ekran kartı GTX 960.
İşlemci i5 2320.
Anakart ASUS P8H61-M LX3 Plus.

Yeni nesil giriş seviyesi anakartlar sadece 2000 liradan başlıyor. 10.nesil Intel'den aşağı da inmemek lazım bence. i3-10100F yeterli olur 2060 için. Sıfırı 1500 TL civarında. 1000-1500 civarına da H410 veya H510 bir anakart alınıp yükseltmeye açık bir sistem kurulabilir. İkinci elde daha düşük fiyatlara kovalayabilirsin. Bulursun diye düşünüyorum. AMD tarafında da Ryzen 5 5500 falan olabilir ama daha pahalı. 2000 lira civarında o da.

Hocam peki ryzen 5 5500 almam 2060 için çok çok farkettirir mi? Çünkü i3 12.nesili 2bin altına ikinci el buldum eğer ikinci elde sorun olmayacaksa ikinci el i3 10.nesili 1200 lira falan da var. Her türlü sıfır al mı dersiniz aynı paraya ikinci el üst al mı dersiniz?

2 bin liraya 2060 a darboğaz yapmayacak bi işlemci ve anakart alamazsın.
Hocam internette bir çok seçenek çıktı. Ben de bilenden öğrenmek amacıyla buraya yazdım. En düşük ne almalıyım?

Hocam peki Ryzen 5 5500 almam 2060 için çok çok fark ettirir mi? Çünkü i3 12.nesili 2bin altına ikinci el buldum eğer ikinci elde sorun olmayacaksa ikinci el i3 10.nesili 1200 lira falan da var. Her türlü sıfır al mı dersiniz aynı paraya ikinci el üst al mı dersiniz?

Hocam internette birçok seçenek çıktı. Ben de bilenden öğrenmek amacıyla buraya yazdım. En düşük ne almalıyım?

Ryzen 5 5500 iyi olur alabilirsen, 2060'ın ötesine de gidebilirsin. Ama i3-12100 daha da iyi olur. Alabiliyorsan i3-12100 öneririm. Sıfır almana gerek yok. İkinci el alabilirsin uygun fiyatlıysa. Bir benchmark yaparsın almadan sonucunu karşılaştırırsın. Düzgünse al. Sorun olmaz. Ömürlük bunlar.

Ryzen 5 5500 iyi olur alabilirsen, 2060'ın ötesine de gidebilirsin. Ama i3-12100 daha da iyi olur. Alabiliyorsan i3-12100 öneririm. Sıfır almana gerek yok. İkinci el alabilirsin uygun fiyatlıysa. Bir benchmark yaparsın almadan sonucunu karşılaştırırsın. Düzgünse al. Sorun olmaz. Ömürlük bunlar.
Teşekkür ederim hocam. Tamamdır önerileri dikkate alacağım. Anakartı yukarda yazdıklarınızı kullanacağım sanırım farketmez intel 12.nesil veya amd almamda

Teşekkür ederim hocam. Tamamdır önerileri dikkate alacağım. Anakartı yukarıda yazdıklarınızı kullanacağım sanırım fark etmez Intel 12.nesil veya AMD almamda

Önemli değil. Ancak anakartlar değişir. Ben 10. nesil Intel için önermiştim. 12. nesil Intel farklı sokete sahip. H610 falan bakabilirsiniz. En ucuz anakartlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı