GTX 960 ve FX 6300 NVIDIA GeForce Experience Shadowplay açılmıyor

Hukumdar

Kilopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523065231
Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar, iyi forumlar.

GTX 960 ekran kartım mevcut. Bilgisayarımı sıfırlamadan önce kullandığım shadowplay özelliğini artık kullanamıyorum. İnternette uzunca bir araştırma yaptım fakat bir sonuç alamadım. Fotoğraflarda ki gibi bir durum mevcut. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok makbule geçer.

GTX 960.
FX 6300.

Yapmış olduğum işlemler;

-GeForce Experience kaldırıp tekrar kurmak.
-Xbox Game bar / DVR devre dışı bırakmak.
-DDU ile tüm NVIDIA driverlerini silip manuel yüklemek.
-GeForce Experience hedef kısayoluna -shadowplay eklemek.
-GeForce Experience sürüm düşürüp tekrar denemek.
-DirectX ve bileşenlerini kaldırıp tekrar kurmak (x64/x86)
-Her işlemden sonra bilgisayarı tekrar başlatıp denemek.

1.png
2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağda ShadowPlay için hazır gözüküyor. Açamıyorum derken tam kastınız nedir? Biraz basit olacak ama gözden kaçmış olabilir diye soruyorum, attığınız ikinci ekran görüntüsünde sol tarafta "Oyun İçi Yer Paylaşımı" sekmesi inaktif. Onu aktif etmeyi dener misiniz, eğer gözden kaçırdıysanız.

Sağda ShadowPlay için hazır gözüküyor. Açamıyorum derken tam kastınız nedir? Biraz basit olacak ama gözden kaçmış olabilir diye soruyorum, attığınız ikinci ekran görüntüsünde sol tarafta "Oyun İçi Yer Paylaşımı" sekmesi inaktif. Onu aktif etmeyi dener misiniz, eğer gözden kaçırdıysanız.

Ona tıkladığımda altta ki hata çıkıyor. Foto çekerken oraya mauseyi getirmiştim fakat ss Mause imlecini göstermemiş. İşlevsiz açma yeri.

Kullandığınız sürüm Windows 10'un N, K, veya KN sürümlerinden birisi mi? Zira bu sürümlerde Microsoft Media Foundation olmadığından bu tip problemler yaşanabiliyor.

Kullandığınız sürüm Windows 10'un N, K, veya KN sürümlerinden birisi mi? Zira bu sürümlerde Microsoft Media Foundation olmadığından bu tip problemler yaşanabiliyor.

Home versiyonu.

Format atmayı düşündüm fakat format atıp sorunu çözemeyenler çok. Riske girmedim, şimdilik alternatif yöntemleri kullanmaya başladım. Bilen biri çıkarsa diye konu açık. Çözümü bulursam paylaşacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı