GTX 960 vs R9 380 vs R9 380X?

Hangi ekran kartı daha iyi?

• Asus Strix R9 380X 4G OC

• Sapphire Nitro R9 380X 4G OC

• Msi R9 380 Gaming 4G

• Msi Gtx 960 Gaming 4G

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
R9 380 gtx960 a göre %10 daha performanslı.Fakat bütçen 380x e el veriyorsa çok daha iyi bir seçim olacaktır. 1440p oyunculuk için ayrıca.

Nereden biliyorsun alıp hiç kullandın mı ? Testlerini izledin mi ? Diğer markalarla aralarındaki fiyat farkından haberin var mı ?
Ben alıp hiç kullanmadım fakat alıp kullanan arkadaşım var. 4 - 5 sene kullandıktan sonra sorunlar oluşabiliyor. Bunu bir tek ben söylemiyorum çoğu insandan duyabilirsin bunu. Diğer markalarla aralarında fiyat farkı olabilir ama aradaki fark çekirdek hızı veya bellek hızı arasındaki farktan kaynaklanıyor.

380x alabiliyorsan 380 direk elenir. 960 tan ise her açısan üstün. Video çeksen bile. Ben alsam Asus modelini alırdım.

Sapphire R9 380X kullanıyorum. Oyunlarda %50 Fan hızı ile (sessiz) en yüksek 65 dereceyi gördü. Sapphire R9 380X alın.

Nereden biliyorsun alıp hiç kullandın mı ? Testlerini izledin mi ? Diğer markalarla aralarındaki fiyat farkından haberin var mı ?
Tabi herkesin bütçesine zevkine göre fakat ben soğutmasını performansını geçtim sırf kartta ki bakır ısı boruları nikel ile kaplı olmadığı için bile almazdım. Çünkü belli bir zaman sonra çirkin bir görüntü oluşturmayacağı ne malum

@William Blazko beğenmemek farklı sorunlu dandik arızalı demek farklı. WickedEffect Bakış açına göre değişir o iş. Benimde çevremde Sapphire kullananlar çok var hiçte bir sorun yaşamıyorlar. Ayrıca burada da hatırı sayılır bir Sapphire kitlesi var onlarda gayet memnunlar. O attığın link eski bir link dikkatini çekerim.

@William Blazko beğenmemek farklı sorunlu dandik arızalı demek farklı. WickedEffect Bakış açına göre değişir o iş. Benimde çevremde Sapphire kullananlar çok var hiçte bir sorun yaşamıyorlar. Ayrıca burada da hatırı sayılır bir Sapphire kitlesi var onlarda gayet memnunlar. O attığın link eski bir link dikkatini çekerim.
Bende tekniksel bir sorundan bahsetmiyorum zaten açıkça beğenmediğimi söylüyorum.Ayrıca benim beğenip beğenmemem bir şeyi değiştirmez sonuçta ekran kartlarında AMD ile öne çıkan sağlam bir marka

Son düzenleme:
İşlemci İ56600K olmasına gerek yok bence OC yapmadığını sürece yani İ5 6600 yeterli olacaktır ve PSU (Güç Kaynagi) 80+ Sertifikalı olsa daha iyi olur enerji tasarrufu ,uzun ömürlü kullanım sunar sana !

i5 6600k hayalimdeki işlemci diyebilirim :) OC yapmak için özenle anakart ram soğutucu ve oc ekran kartı alıyorum. Psu aslında 80+ sertifikalı ama isminde yazmıyor. Yorumun için teşekkür ederim :)

Amazon'dan toplayacağından emin misin? Gümrük vergisiyle çok yüksek bir rakam çıkabilir. Amazon.com hakkında yeterli bilgiye sahip değilsen alma Amazon'dan. Abin çantasına koyup getirecek derken neyi kast ettiğini anlamadım :)
Ayrıca o ekran kartları arasında tercih yaparken dikkat etmen gereken noktalar var. Eğer video çekmek istiyorsan GTX 960 , oyun içerisinde performans almak istiyorsan R9 380X. Aralarında yüksek bir FPS farkı yok.

Abim Amerika'da oturuyor ve Haziran'da kısmet olursa buraya gelecekler. Eşyaları bavuluna veya elindeki çanya koyup getirecek. 2300 gibi bir fiyata 3000 3500 tl lik bir sistem dizmiş olacağım. Biraz daha para verip gtx 970 almayı planlıyorum ama staja bağlı :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı