GTX 960M laptopta kod 43 hatası

klarnetk

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Sistemim ASUS ROG GL552VW DH-74, i7 6700 dizüstü ve üstünde Intel 500 ve NVIDIA 960M ekran kartı var. Geçen hafta bu kodu almaya başladım, kod 43. Tüm forumları videoları ne gerekliyse araştırıp denedim, bir türlü sonuca varamıyorum.

Denediklerim: DDU ile sürücüleri kaldırmak, Windows güncelleştirmeleri yapmak, en güncel sürücüyü kurmak, eski sürümleri de denedim.

Şu anda bilgisayarı baştan başlatırsam kod 43 hatası geliyor, cihazı aygıt yöneticisinden devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirince ünlem kalkıyor sanki düzelmiş gibi. Normal çalışıyor yazıyor, yani ünlem yok ama yine de olmuyor. Ekran kartı Denetim Masası ne yaparsam yapayım kesinlikle çıkmıyor. Her şeyi denedim hizmetlerden container'ı başlat da dahil... Yani mouse sağ tıklasam da NVIDIA Denetim Masası orada yok. En son olarak GPU-Z programıyla bakıyorum, değerler 0 gözüküyor onu anlayamadım. Yani 960M görüyor ama MHz, Memory değerler sıfır. Yani kart var da yokmuş gibi. Aynı problemi yaşayan ve çözen yardımcı olacak arkadaşlar olursa sevinirim. Format ya da servise gönder yazmayın, onları en son çare olarak düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• 20210320_122754.jpg
    20210320_122754.jpg
    206 KB · Görüntüleme: 31
  • 20210320_122827.jpg
    20210320_122827.jpg
    209,6 KB · Görüntüleme: 30
  • 20210320_122842.jpg
    20210320_122842.jpg
    222,9 KB · Görüntüleme: 36
Hocam, deneyeceğiniz son yöntem olarak sadece temiz kurulum kalmış. Temiz kurulum yapın. Windows güncellemisini eksiksiz olarak yapın. Daha sonra sürücüsünü indirip deneyin. Hala olmazsa, dahili arıza olabilir. Genelde ekran kartı VBIOS'u kaynaklı olur.

Hocam, deneyeceğiniz son yöntem olarak sadece temiz kurulum kalmış. Temiz kurulum yapın. Windows güncelle misini eksiksiz olarak yapın. Daha sonra sürücüsünü indirip deneyin. Hala olmazsa, dahili arıza olabilir. Genelde ekran kartı VBIOS'u kaynaklı olur.

Bakalım en son çare o kaldı temiz kurulum. Sadece her şeyi format atıp tekrardan tek tek yüklemek iş. Tabi umarım ki düzelir. Ama bana sanki donanımsalmış gibi geliyor çünkü GPU Z programında ekran kartının değerleri hep sıfır yani yazılımsal var ama donanımsal yok gibi kart.

Format attım düzelmedi. Araştırdığım kadarı ile artık donanımsal olduğuna karar verdim. Bugün bir bilgisayarcıya reballing yapması veya çip setine bakması için verdim. Bakalım olacak mı merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı