GTX 960M oyunlarda takılma sorunu

Semih_KARTAL

Hectopat
Yer
Artvin
Daha fazla  
Merhaba değerli Technopat sakinleri.

GTX 960m 4 gb ekran kartına sahibim fakat Watch Dogs, Just Cause 3, GTA IV ve GTA V oyunlarında test ettiğime göre takılmalar yaşıyorum.

Afterburner programında gözetlediğime göre de oyunların genellikle 3.5 gb vram kullandığını görüyorum. Ekran kartı ram i yeterli olduğu halde takılmalar yaşıyorum. Bunun sebebi kart gücünün yeterli olmamasından mıdır diye sormak istedim.

Öğrendiğim bilgilere göre doku kalitesi buna vesile oluyormuş. Vram yeterli ama ben yine de emin değilim.

PC ısısı 70-80 civarı seyrediyor.

Intel i7-4720HQ 8 CPUs 2.6 GHz - Turbo ile 3.6
8 gb RAM
Windows 10

Bilgisayarımın adını da yazmak istiyorum alacak arkadaşlar bilinçlensin diye, Monster abra a5 v4.1.1

Son düzenleme:
Sıcaklıklar normal ama oyunlarda takılma yaşıyorsan sürücülerini güncelle özellikle ekran kartını.
Ultra'da oynama, makinanın ciğeri yetmeyebilir. Ayarları biraz daha hafifleştirip orta-yüksek düzeyinde bir deneyin. Daha akıcı ve takılmadan oynayabilirsiniz.

• Jast Cause 3'ü FullHD çözünürlükte High'da oynarsın ama yine de az da olsa zorlanıyor görünüyor. High ayarda 8XAF ve FXAA açık olması lazım GTX 960M için.
Screenshot_1.jpg

• GTA V için FullHD çözünürlükte High ayarda Gelişmiş Grafik Ayarı (advantage graphics) kapalı, 8X AF 2XMSAA ve FXAA açık şekilde oynamalısın.
    kapalı

Screenshot_2.jpg

• Watch Dogs oyununu High ayarda FullHD çözünürlükte High Textures ve 2xMSAA açık şekilde oynarsan 29 FPS alıyor görünüyor. Bu ayarın biraz daha altına inmen lazım.
  • Screenshot_3.jpg

• Jast Cause 3'ü FullHD çözünürlükte High'da oynarsın ama yine de az da olsa zorlanıyor görünüyor. High ayarda 8XAF ve FXAA açık olması lazım GTX 960M için.
Eki Görüntüle 145075

• GTA V için FullHD çözünürlükte High ayarda Gelişmiş Grafik Ayarı (advantage graphics) kapalı, 8X AF 2XMSAA ve FXAA açık şekilde oynamalısın.
    kapalı

Eki Görüntüle 145076

• Watch Dogs oyununu High ayarda FullHD çözünürlükte High Textures ve 2xMSAA açık şekilde oynarsan 29 FPS alıyor görünüyor. Bu ayarın biraz daha altına inmen lazım.
  • Eki Görüntüle 145077

Efenim bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim Bunu nereden öğreniyorsunuz acaba? Paylaşır mısınız.

notebookcheck adında bir site var. Oradan araştırabilirsin ama her oyun için bulabilir misin bilmiyorum.

Tamamdır. Zaman ayırdığınız ve yardımlarınızdan ötürü teşekkür ederim. İyi forumlar.

Eki Görüntüle 145075

kapalı

Eki Görüntüle 145076

• Eki Görüntüle 145077

FPS'nin üstünde 4 yazıyor. O ne demek acaba bilginiz var mı?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı