GTX 970 ekran kartı ısınma sorunu

Aliexpress veya Amazon gibi sitelerde ekran akrtı fanları mevcut.
Örnek
Ayrıca merak ettiğimden soruyorum; o fanlar nasıl kırıldı?

Ekran kartı çipi soğuk lehime düşmüş olabilir. Fazla ısındığını zaman kısa devreye düşüp sistemi kapatıyor olabilir kesin değil bu durum ekran kartını bir kart işi yapan bir bilgisayarcı ya göstermen gerek muhtemelen çözecektir.

İşlemcinin yönü de yanlış, sıcak havayı içeriye atıyor

Son düzenleyen: Moderatör:
Aliexpress veya Amazon gibi sitelerde ekran akrtı fanları mevcut.
Örnek
Ayrıca merak ettiğimden soruyorum; o fanlar nasıl kırıldı?
Ben evde yokken güç kaynağı siparişimiz eve gelmiş ve küçük kardeşim bana haber vermeden, kendisini kanıtlamak için montaj görevini üstlenmiş.Yapmış yapmasına da kablonun ekran kartına dolanabileceğini fark etmemiş.
Sanırım fanları kendim değiştirmeden bir bilgisayarcıya göstersem daha iyi bir fikir olabilir

İşinize karışmak gibi olmasın fakat o ekran kartının altına koyduğunuz fanın ben faydası olucağını sanmıyorum. Tam aksine içerideki hava silkilasyonunu etkiliyor, çünkü alttan temiz hava alıp kasaya temiz hava üfleyemiyor. Gördüğüm kadarı ile alt taraf kapalı ve içerideki sıcak havayı alıp tekrar kartınıza üflüyor.
Ayrıca fanları değiştirmek mümkün aliexpress'te bunun için araştırma yapabilirsiniz ben size aşağıya bir link bırakıyorum inceleyip fanı alabilirsiniz.

95mm 12V 0.40A 6Pin VGA Fan MSI GTX980Ti GTX970 GTX980 Grafik Kartı Soğutucu Soğutma fan

fanı kasadan söküyorum o halde, verdiğiniz linkteki fanlarıda sipariş edeyim
''Ekspres sevkiyat seçtiğinizde, sistem fiyatı uzak alan nakliye ücreti dahil değildir.
Adresiniz uzak alan ise, EMS nakliye daha fazla USD36.or ödemek gerekiyor.''
diye bir madde yer alıyor bana şok etkisi yaratıcak bir fiyatlandırma gelmez değil mi? Aliexpressten siparişim hiç olmadığından söylüyorum.

Ödeyeceğiniz rakamı ödemeyi onaylarken zaten size söylüyor. Ben şimdi kontrol ettim toplam rakam $15.76 yazıyor buna ek ufakta bir gümrük vergisi ödeyebilirsiniz yani tutupta bir fana 1000 lira ödeyecek haliniz yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…