GTX 970 Ekranın Kare Kare Olup Donması

crazy3

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarda oyun oynarken veya herhangi bir işlem yaparken ekran kare kare (damalı) oluyor ya da düz bir renk verip donuyor. Ekran damalı olduğu zaman fare imleci oynuyor ama başka bir şey olmuyor 10-20 sn içerisinde düzeliyor kimi zaman. Bunun sebebi ne olabilir?

Ekran Kartı: AMD R9 270 (Ekran Kartı yazılımını bugün güncelledim)
İşlemci: AMD x6 6300
Anakart: MSI Gaming 970
RAM: DDR3 8GB (4GB*2)
Güç Kaynağı: Cooler Master Pasif PFC 500W

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklık değerleriniz yükte normal mi ? Ekran görüntüsü alıp buraya atın isterseniz değerlendirelim. Görüntünün kare kare yada damalı olması tamamen grafik işlemcini çipiyle alakalı bir durumdur. Ama nadiren ekran kartı sürücüsünden yapabilir. Temiz Windows 10 x64 Home kurup sürücüleri doğru şekilde yükleyip deneyin.

Sıcaklık değerleri normal gösteriyor. FurMark testi yaptığımda 20dk civarı hiç bir şey olmamıştı o yüzden acaba RAM lerden olabilirmi diye düşündüm. Aşağıdaki gibi bir görüntü oluşuyor.
7796e30f-2316-49ac-b653-d701aa2c2521.png

Sıcaklık değerleri normal gösteriyor. FurMark testi yaptığımda 20dk civarı hiç bir şey olmamıştı o yüzden acaba RAM lerden olabilirmi diye düşündüm. Aşağıdaki gibi bir görüntü oluşuyor.
Eki Görüntüle 221110
Fotoğrafa bakacak olursak grafik işlemcinin vramlerinden kaynaklı. Ama şuan kesin bir şey söylemek için erken. Ekran kartınızın garantisi varsa mutlaka servise verin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı