GTX 970 - FX 8350 CS GO FPS Düşmesi

Hamza Şafak

Hectopat
Daha fazla  
CS:GO Oynuyorum ve FPS 100-120'lere kadar düşmektedir.

Bilindik bilinmedik bir çok sitede araştırma yaptım çözümleri denedim.
Yaklaşık 4 aydır aynı problem devam etmektedir.
Sizden ricam ekipmanlarimin arasında bana problem yaşatan bir durum var mı varsa nedir
ne olabilir ? Bu konularda uzman arkadaşların yardımcı olması.
Windows 7 8 10 vs. tüm sistemleri kurdum kaldırdım.

ASUS 970 GAMİNG AURO
GTX970 TURBO
AMD FX 8350 4.0 8 CORE
THERMALTAKE 150
THERMALTAKE 650 W 80 PLUS PSU
120 GB SSD
500 GB HDD
8 GB GSKİLL 1333HZ RAM

Parçalarin Ram harici hepsi yeni.Ram yaklaşık 9 aylık diğerleri 3-4 aylık.
Fps 250 300 leride görüyor ama 120 lere kadar düşüyor ve bu durum oyun içinde çok kötü bir şekilde bana yansıyor ve açıkcası bu kadar para verip böyle şekilde oynamakta canımı sıkıyor.

Konu hakkında MSI Afterburner i yükleyip değerleri atabilirim ancak nasil yapmam gerektiği konusunda fikrim yok o konuda yardımlarınızı beklıyorum şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Size şöyle söyleyeyim. Ben yaklaşık 3 Ekran kartı kullandım, GTX 860M, GTX 970, GTX 560Ti Şuanda GTX 1060 kullanıyorum, Tüm kartlarda CS-GO da aynı olayı yaşadım. Kesinlikle oyundan kaynaklanıyor, çünkü diğer oyunlarda böyle bir sorun yaşamıyorum. Hiç takmana gerek yok.

Bir sorunla karşılaştığınızda taşı hemen işletim sistemine fırlatmayın öncelikle :)

Ve kartınızın performansını kesinlikle ağ erişimli oyunlarla test etmeyin. Bu iş için tonla Benchmark yazılımları bulunmakta. Kartınızın performansında, yük altında bir anormallik olup olmadığını en net şekilde anlayabilirsiniz bu sayede. Örnek bir program önerisi : Unigine Valley Benchmark.

AC oynarken bile kapalı ortamdan dışarı adımınızı attığınız anda saniye başına aldığınız kare aşırı derecede farklılık gösterebiliyor, bu demek değildir ki kartınız arızalı.
Karakterinizin bakış açısına bağlı olarak bile alacağınız FPS değerinde yarı yarına oynamalar oluşabilir.

Bahsettiğim programlarla ölçüm yap, hala daha bir anormallik olduğuna inanırsan konuya olumsuz geri dönüş yaparsın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı