GTX 970 ile GTA 5 FPS sorunu

ykumlutas35

Hectopat
Daha fazla  
GTX 970 ekran kartı ve işlemci olarak da i5 4690 bulunmaktadır. 8 GB RAM mevcuttur. Bilgisayarı 6 ay öce vatan bilgisayarda topladım. GTA 5 çıkar çıkmaz aldım, başlarda bir sıkıntı yoktu fakat son birkaç haftadır FPS yerlerde. Oyunu 100 FPS ile oynamam gerekirken 50 FPS bile alamıyorum. Bütün görüntü ayarlarını her şeyi denedim hiç bir şekilde çözüm bulamadım. Sürücülerim de güncel. Son çare olarak vatan bilgisayara götürdüm. Fan testlerini vs. her şeyine baktılar bir sorun bulamadılar. 4000 TL harcadığım bir bilgisayardan en sevdiğim oyunu oynayamamak çok üzücü bir şey. Bu sorun hakkında ne yapabilirim? İzmir de yaşıyorum, bilgisayarın hala vatan bilgisayardan garantisi de mevcut, o yüzden rastgele bir tamirciye de götüremem. Bu konuda bana kim yardımcı olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 970 ekran kartı ve işlemci olarak da i5 4690 bulunmaktadır. 8 GB RAM mevcuttur. Bilgisayarı 6 ay öce vatan bilgisayarda topladım. GTA 5 çıkar çıkmaz aldım, başlarda bir sıkıntı yoktu fakat son birkaç haftadır FPS yerlerde. Oyunu 100 FPS ile oynamam gerekirken 50 FPS bile alamıyorum. Bütün görüntü ayarlarını her şeyi denedim hiç bir şekilde çözüm bulamadım. Sürücülerim de güncel. Son çare olarak vatan bilgisayara götürdüm. Fan testlerini vs. her şeyine baktılar bir sorun bulamadılar. 4000 TL harcadığım bir bilgisayardan en sevdiğim oyunu oynayamamak çok üzücü bir şey. Bu sorun hakkında ne yapabilirim? İzmir de yaşıyorum, bilgisayarın hala vatan bilgisayardan garantisi de mevcut, o yüzden rastgele bir tamirciye de götüremem. Bu konuda bana kim yardımcı olabilir?
Ben artık kronik bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bende de MSI GTX 970 var. Recep ağabey'in testine bakıyorum, FPS 100'ler de bende 60-65 civarı. Ayarlar aynı birde. Yalnız olmama seviniyorum artık vallaha. :)

Öncelikle çözünürlük nedir ve hangi ayarlarda 100 FPS almaya çalışıyorsun? Titan X SLI bile 1080p'de tüm ayarları kökleyince(MSAA 8X) 50-60 FPS'de oynatıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Advance Graphics ayarları açık, tüm ayarlar Ultra'da, MSAA kapalı. Bu ayarlarda dene bakalım. 1080p çözünürlükte 50-60 FPS dolaylarında oynayabilmen gerek.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı