GTX 970 Mafia 3 Düşük FPS Sorunu

Muhemmed92

Kilopat
Yer
Azerbaycan. Haçmaz
Daha fazla  
Meslek
KAMU çalışanı
Merhabalar. Uzun zamandır gündemi takip edemiyorum. Bundan dolayı da yeni çıkan ekran kartları hakkında pek bilgim yok. Kullandığım sistem ise Asus Styx GTX 970 ve i5 4460 tabanlı bir sistem. Geçen gün bilgisayarıma Mafia 3 kurdum ama hevesim kursağımda kaldı. Oyunu orta ayarlarda oynamaya çalışsam da 35 FPS'i bile göremedim (FPS 24-34 arası değişiyor). Acaba sistemim eskimiş mi yoksa sorun oyunda mı? Beni bu konu da aydınlatırsanız sevinirim. İyi forumlar.
Kullandığım sistemin sürücüleri güncel.
  • Windows 8.1 PRO
  • GTX 970 Styx 4 GB
  • i5 4460 3.2 GHz
  • 2×4 GB 1333 MHz Patriot

Son düzenleyen: Moderatör:
AC Unity ve Mafia 3'ten bahsetmişsiniz, ikisi de maalesef problemli oyunlar. Muhtemelen işlemciniz zayıf kalıyor.
Hocam ben de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Donanımı yükseltmeden malesef yok gibi. Ben hala beğenmiyorum aldığım performansı.
MAF.jpg

Bu arada sistemin güncel oyunlar için hala yeterli durumda. Özellikle ekran kartın gayet performanslı, işlemcin de oyun için son derece yeterli. Sadece RAM'ini 16GB olarak güncellersen bazı yeni oyunlarda fark yaratacaktır. Kimi oyunlar bu şekilde sıkıntılı olabiliyor. Sadece bir oyun almadan iyi incele, eğer performans istiyorsan optimizasyon sıkıntısı olan oyunlardan uzak dur. :)

AC Unity ve Mafia 3'ten bahsetmişsiniz, ikisi de maalesef problemli oyunlar. Muhtemelen işlemciniz zayıf kalıyor.
Hocam ben de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
Teşekkür ederim. Çok sağol!

Bu arada sistemin güncel oyunlar için hala yeterli durumda. Özellikle ekran kartın gayet performanslı, işlemcin de oyun için son derece yeterli. Sadece RAM'ini 16GB olarak güncellersen bazı yeni oyunlarda fark yaratacaktır. Kimi oyunlar bu şekilde sıkıntılı olabiliyor. Sadece bir oyun almadan iyi incele, eğer performans istiyorsan optimizasyon sıkıntısı olan oyunlardan uzak dur. :)
Hocam RAM konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Anakartım MSİ H81m P-33.

• 2 ad. DDR3 DIMMs 1066/1333/1600 MHz, 16GB Max
  • Dual-Channel modunu destekler. Kartın bilgileri bunlar. Dolayısıyla 2x8 DDR 3 1600MHz RAM uygun olur. G.Skill ve Kingston sağlamlığı bilinen markalar.

Son düzenleme:
  • 2 ad. DDR3 DIMMs 1066/1333/1600 MHz, 16GB Max
  • Dual-Channel modunu destekler. Kartın bilgileri bunlar. Dolayısıyla 2x8 DDR 3 1600MHz RAM uygun olur. G.Skill ve Kingston sağlamlığı bilinen markalar.
Sana ve diğer arkadaşlara konuma vakit ayırdıkları için teşekkür ederim. Çok sağolun!

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı