GTX 970 PC donma sorunu

Feenixsquad

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba PC'min özellikleri bunlar:
Windows 10
intel Core i5 4690
8GB RAM
MSI Z97 GAMING 5 (motherboard)
GTX 970 grafik kartı

Bazen bir anda donmaya başlıyor. Her şey yavaş açılıyor, siyah ekran veriyor ve görev yöneticisinde bellek, CPU falan çok yüksek oluyor ve yeniden başlatınca sorun çözülüyor. Genelde oyun falan oynarım belli bir oyun mu yapıyor diye tüm oyunlarda denedim ama belli bir oyunda olmuyor. Birkaç aydır oluyor bu sorun pek takmadım kafama ama akşamın köründe merak ettim yazayım dedim. Umarım yardım edersiniz. Dediğim gibi yeniden başlatınca çözüldügü için umursamadım. Umarım büyük bir şey değildir. Bitdefender ile virüs taraması yaptırdım bi kaç virüs buldu (2 hafta önce) ama hala oluyor bu sorun.

Önce (eğer değil ise) sürücüleri ve Bios'u güncellemeyi dene. Sonra kasanın içini açıp güzel bir temizlik yap ve termal macunu değiştir. Hazır açmışken eğer stok soğutucu kullanıyor isen bir de yeni bir işlemci soğutucu tak. En son düzelme olmassa yedek al ve format at.

Muhtemelen korsan bir program kullandınız ya da işin esprisi bilgisayarınızı misafir çocuğuna devrettiniz.:D
Korsan kullanmıyorum ben.
Önce (eğer değil ise) sürücüleri ve Bios'u güncellemeyi dene. Sonra kasanın içini açıp güzel bir temizlik yap ve termal macunu değiştir. Hazır açmışken eğer stok soğutucu kullanıyor isen bir de yeni bir işlemci soğutucu tak. En son düzelme olmassa yedek al ve format at.
Ah bide nası yapacağımı bilsem. Sürücüleri ve Bios'u güncelledim. Fakat temizlik falan yapabileceğimi sanmıyorum. Vatandan almıştım versem temizlerler mi ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı