GTX 970 Sistem Yükseltme Önerisi

Dr.Aequitas

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Herkese merhaba.
Yaklaşık 2,5 yıl önce topladığım bir mini ITX sistemim var. O günün şartlarında oldukça güçlü bir sistem olarak toplamıştım. Halen hiç sorunsuz kullanıyorum ama gelişen teknoloji ile birlikte işlemci ve ekran kartı bileşenlerinde güncelleme yapmamı önerir misiniz?
Bileşenler:
  • MSI Z97I Gaming AC anakart
  • i5 4670K işlemci
  • MSI GTX 970 ekran kartı

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörün nedir? Şöyle 2K, IPS, G-Sync bir monitör alıp ilerde de ekran kartına takviye yaptın mı bence tamamdır. Ben olsam 7 nm işlemciler çıkana kadar o işlemciyi değiştirmezdim. Hâla gayet iyi çünkü.

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. RAM takviyesini not ettim. Monitörüm ASUS VN247H 1080p bir monitör.
Başta da söylediğim gibi, hiçbir oyunda sorun çıkarmıyor, son derece akıcı ve hızlı bir sistem halen ama işte teknoloji çok hızlı ilerlediği için, hani anakart değişikliği yapmadan bu sisteme güncelleme yapılsa mı iyi olur yoksa böyle mi gitmeli diye kararsız kaldığım için konuyu açmıştım.
O halde bu sistemi RAM takviyesi yaparak canı çıkana kadar kullanmamı, çok ilerde gerekirse yeni bir sistem toplamamı öneriyorsunuz sanırım.

Dostum ekstradan masraf yapma, zaten DDR5 RAM'e gecilecek birkaç yıla o zaman yeni sistem taplarsın. Şimdi sistem taplasan 1-2 yıla güncelliğini yitirecek.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı