GTX 970 VRAM sorunu mu var?

1OuSss

Hectopat
Daha fazla  
(ALINTIDIR) Geçtiğimiz haftalarda Nvidia'nın GTX 970 GPU'sunun 4GB Vram'e sahip olmadığı, 3.5 GB genişliğinde bir Vram ile birlikte, 512 MB'lık daha güçsüz bir Vram'e sahip olduğu ortaya çıkmıştı. 3.5GB boyutundaki Vram'in 192GB/s işlem hızı varken, 512MB'lık bölümün hızı, sadece 28GB/s olarak ölçülmüştü. Bunun bazı oyunlarda FPS düşüşlerine sebep olduğunu belirten kullanıcılar, özellikle 1440p'nin üzerinde performans kaybının gözle görülebilir seviyeye çıktığını iddia etmişti.

Bunun üzerine California'da dava açan kullanıcılar, Nvidia'yı "yanıltıcı reklam" yapmak ile suçladı. Dava'nın sonucuna göre Nvidia suçlu bulunursa nasıl bir ceza alacağı ise merakla bekleniyor.

Kaynak vermek istemedim. Ünlü bir site tarafından. Yasak olduğunu bildiğim için.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu tarz videolar hazırlamışlar. Nvidia Kaan bey e kart yollamadığı için kızmış sanırım. Ne kadar doğru teknik bir bilgim yok. Benim Nvidia GTX 980 alacağımı bilenler vardır. AMD fan boy demeyin diye söylüyorum. Çünkü sistemine bu kartı düşünen ( benim gibi ) çok arkadaş var. Hepimiz bilinçlenelim istiyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
0.5 GB'lık Vram %80 daha yavaş. Bu da genellikle 2K ve üzerinde performans kaybına neden oluyor. 1080p için bir sorun teşkil etmiyor ama bu sorunun olması başlı başına fiyasko.

0.5 GB'lık Vram %80 daha yavaş. Bu da genellikle 2K ve üzerinde performans kaybına neden oluyor. 1080p için bir sorun teşkil etmiyor ama bu sorunun olması başlı başına fiyasko.
Katılıyorum size. Technopat bu sorun için ayrıca bilgilendirme videosu yaparsa çok yerinde olur. Alanlar için ve almaya karar verecekler için güzel bir uyarı olur.1080p için sorun değil ama 2k ve 4k da şu durumlar söz konusu diye. Ben ileride de 1080p kalıcağım için sorun yok. Kendileri bilir tabi objektif olma konusunda.

Katılıyorum size. Technopat bu sorun için ayrıca bilgilendirme videosu yaparsa çok yerinde olur. Alanlar için ve almaya karar verecekler için güzel bir uyarı olur.1080p için sorun değil ama 2k ve 4k da şu durumlar söz konusu diye. Ben ileride de 1080p kalıcağım için sorun yok. Kendileri bilir tabi objektif olma konusunda.
Aynen. ;)

benim sormak istedğim asıl soru şu, bu kart eğer 3.5 gb olarak piyasaya sürülseydi şu ankinden dahamı iyi olurdu? yani 4gb ekran kartı isteyen bir oyunu 3.5 gb le oynamaya kalksan ne olurdu?şu anki gtx 970 ve o 500 mb ı cıkarılmıs 3.5gb lik bir gtx 970 olsaydı aralarındaki fark ne olurdu?

Son düzenleme:
Mesela Ultra Texture detayları için 4 istiyor, senin kartın 3,5GB, mecburen Ultradan HIGH ayarlara çekmek zorunda kalırdın. Oyun sana o kalite için erişim vermezdi. Bakınız Watch_Dogs'un patch gelmeden önceki hali.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı