GTX 980 (1700Mhz OC) vs GTX Titan X/980Ti?

Ne yapmalıyım?

• Oy verenlerin toplamı
    16

HUNTER

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Fethiye/Muğla
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, Amd'nin Çift Gpu desteği sıkıntısı olduğundan R9 295X2'mi sattım 2.800'e. Üstüne biraz daha koyup yeni bir kart almak istiyorum. Şimdi Amerika'dan tanıdık gelecek bir erteleme olmazsa Nisan-Mayıs gibi. Ben ona ekran kartı, işlemci ve anakart getirtcem. Türkiye'deki fiyatların hali belli. Şu anda Gtx 590 kullanıyorum. 1100-1200 dolar bütçem var. Ne yapmalıyım? 2 tane Asus ROG GTX 980 Poseidon alıp custom sıvı soğutma ve custom bios ile 1700Mhz'ye OC etmeyi düşünüyorum. Ama şimdi de Titan X çıktı. İşler karışacak. 980Ti da yılın 3/4. çeyreğinde çıkar. Ne yapacağımı bilemedim. Titan X Sli yapamam bütçemi 2'ye katlıyor. Sorularım ise şunlar:
1- 1700Mhz OC'lu su soğutmalı Gtx 980 mı yoksa Titan X mi daha iyi performans verir?
2- Normal Gtx 980 sli mı yoksa OC'lu Titan X mi daha iyi performans mı verir?
3- Asıl önemli soru: Titan X, stok 980'e göre ortalama 30-35% daha iyi. Titan X full fat gm200 kullanıyordu. 980ti biraz daha kırpılmış bir kart olacaktır gibime geliyor. Yani 980ti ile 980 arasındaki fark da 25-30% olsa. Bu durumda 1700mhz OC'lu sli gtx 980 ve sli 980ti arasındaki durum ne olur tahminen?
Not: 2K 144Hz monitör ile kullanacağım. Ve custom sıvı soğutma ile soğutacağım sistemi.

Titan X. Tek GPU her zaman daha iyidir bence. DX12 ile çift GPU sıkıntısı ortadan kalkmasına rağmen Titan X daha iyi bir tercih olacaktır.

Titan X'in yeni mimari ve şu anki mimariden çok farklı olduğu hakkında dedikodular var. Titan X derim, çünkü Sli yaptığında daha fazla güç ve ısı demek. Isı sorun değil ama güç kaynağını yükseltmen gerekebilir.(Eğer düşük ise.) Bunun dışında tercih sende hangisini alırsan al pişman olmazsın, özenli bir custom sıvı soğutma ile keyifli bir kullanım sürersin.

Bence Poseidon'a o kadar fiyat farkı vermek yerine referans gtx 980 alıp xspc sıvı soğutma ile kullanman daha iyi olur www.xs-pc.com: Razor GTX 980 — XSPC - Performance PC Water Cooling
Referans kart+ gpu blok alırsam yine aynı fiyata geliyor o yüzden Poseidon daha Avantajlı görünüm olarak. Referans pcb de ne kadar sağlıklı olur tartışılır.
Titan X'in yeni mimari ve şu anki mimariden çok farklı olduğu hakkında dedikodular var. Titan X derim, çünkü Sli yaptığında daha fazla güç ve ısı demek. Isı sorun değil ama güç kaynağını yükseltmen gerekebilir.(Eğer düşük ise.) Bunun dışında tercih sende hangisini alırsan al pişman olmazsın, özenli bir custom sıvı soğutma ile keyifli bir kullanım sürersin.
Güç kaynağım Seasonic X-1050W. PSU yönünde sıkıntım yok. Ben performans açısından merak ediyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı