GTX 980 sistem kendi kendine reset atıyor

atilgans29

Zeptopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar birkaç aydır bu bela ile uğraşiyorum.
Bazen bilgisayar kendi kendine res atiyor oyundayken, ama genellikle oyuna bağlanırken atiyor
Hiçbir oyun vs açık değilken şimdiye kadar hiç res atmadı.
CPU stress testi yaptim ısınma sorunu yok 100 dereceye kadar geldi.
Fakat GPU stress testi yaptığımda stress testini başlatmam ile res atması bir oluyor başlamadan resliyor bilgisayar.
Ekran kartı ısınma sorunu yok 50 60 derecedede res attığı oluyor.
Bazen bir gün boyunca oyun içerisinde oynuyorum 2 3 gün res atmıyor fakat 2 3 gün sonra res atiyor.
Premier programında render Alirken'de resleme sorunu oluyor.

PSU veya GPU'dan şüpeleniyorum fakat hangisinde bilemiyorum.
Sizin önerileriniz var mı?

Şimdiye kadar düzelmesi için yaptığım denemeler.
İşlemciden sandığım için termal macunu değiştirdim.
Başka bir ekran kartı ile denedim res atmadı fakat R7 250 ile denedim istediği güç daha düşük olduğu için reslememiş olabilir.
PSU açıp içini komple temizledim.
Kasayı komple temizledim.
RAM'lerin yerlerini değiştirdim.
Yazılımsal sanıp format attım
BIOS pilini bile çıkarıp bekledim.
Fakat düzelmedi yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler şimdiden herkese.

Sistem
Z370 Tomahawk MSI.
Intel i78700K.
MSI GTX 980
G.Skill 3000MHz ripsaw RAM.
Corsait 650W 80 Plus PSU.
İşlemci soğutucu Gamepower 240 iceberg sıvı soğutucu.

Son düzenleme:
fiyat güzel bunu alabilirim 700 w yeterli gibi ama ilerde ekran kartı yükseltmeye kalksam yeterli olur mu gayet yeterli olur gibi gleiyor yoksa 750 mi alsam sence

fiyat güzel bunu alabilirim 700 w yeterli gibi ama ilerde ekran kartı yükseltmeye kalksam yeterli olur mu gayet yeterli olur gibi gleiyor yoksa 750 mi alsam sence
Ekran kartını RTX 3070/Tİ/SUPER'e kadar yeter diye düşünüyorum. 3080 çalıştıran videolar bile var ama emin degilim. İleriye dönük PSU olabilir ancak işlemci güç girişi 8 pine kadar destekliyor. Yeni anakart alırken dikkat et. 750W için biraz daha bütçeni artırman gerekiyor ancak 12V üzerinden 650-700W vericek, gerek yok yani. Gold almaya kalkarsan en az 850Tl gözden çıkarman gerekecek.

Son düzenleme:
PSU'yu az önce değiştirdim şu anlık herhangi bir sıkıntı gözükmüyor reset atmadı tabii atabilir de, tam bilmiyorum. İleride paylaşacağım, sorun çözüldüyse aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa faydalanabilsin diye 1-2 gün içerisinde geri dönüş yaparım.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'yu az önce değiştirdim şu anlık herhangi bir sıkıntı gözükmüyor reset atmadı tabii atabilir de, tam bilmiyorum. İleride paylaşacağım, sorun çözüldüyse aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa faydalanabilsin diye 1-2 gün içerisinde geri dönüş yaparım.
Hangi PSU aldınız? Merak ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı