GTX MX230 FPS düşmesi

Ömerrrrrr

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhabalar herkese. İlk konum olduğu için yazım yanlışlarım için şimdiden özür diliyorum. Casper Nirvana S500 laptobum var. GTX MX230 ekran kARTI-I5 10. nesil işlemci-8 GB RAM-128 SSD+1TB HDD içeriyor. F1 2019 Steam üzerinden satın alınmış halde bilgisayarda bulunmakta. Windows UEFI temiz kurulum ve lisans satın alınmış. Yaşadığım Sorun ise şu şekilde. Oyunu oynarken normal şartlarda(2. görsel) %99 ekran kartı %30 20 arası işlemci kullanımı ile 40 FPS rahat bir şekilde oyunu oynuyorum ancak özellikle oyunu açıp oynamaya başladığım ilk 1 saatte ekran kartı ve işlemci kullanımında çok sık dalgalanmalar oluyor(2. görsel) ve bu dalgalanmalar geçene kadar FPS'im 10 12'ye kadar düşüyor. Sıcaklık değerlerim vesayre her şey normal. Ekran kartının çok süper bir ekran kartı olmadığının farkındayım ama normal şartlarda oyunu rahat rahat oynarken ilk 1 saat neden böyle oluyor anlayamadım. Yardım edebilir misiniz?

sorunlu.png

sorunsuz.png

Merhaba mesajınızı geç gördüğüm için kusura bakmayın. Ben düşük ayarlarda oynayarak daha rahat ettiğim için rahat 100 150 fps veriyor. ben 60 fps e sabitliyorum ama çok rahat yüksek ayarlarda da oynatır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı