GTX TITAN vs GTX 980

Ahmet USLUOĞLU

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Asus Gtx Titan Z mi yoksa NVIDIA GeForce Gtx 980 mi daha iyi ?
Not : Karşılaştırma videolarını izledim ama ben daha elle tutulur bi bilgi istiyorum. Yardımcı olur musunuz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Performans olarak Gtx Titan daha fazla performans veren bir kart, fakat Gtx 980 daha yeni bir mimariye sahip.
Gtx Titan 250w harcıyor, Gtx 980 ise 165W harcıyor. Bu sebepten Gtx 980 almak daha mantıklı.
Verilebilecek en güzel ve açıklayıcı yanıt bence üzerine yorum yapmaya gerek yok. Ama yinede aralarındaki fiyat farkından da bahsetmek lazım Asus GTX Titan amazonda 2,054,59$ (Sıfırı) gibi bir değeri görürken. Msi GTX 980 Gaming 4G 559,99$ (GTX 980 leri temsilen) gibi bir fiyata satılıyor. Bu değerleri TL ye çevirip kalp krizi geçirmek istemediğim için dolar cinsinden yazdım. Uzun lafın kısası GTX Titan öyle her cebe uygun olmayı bırak normalin üstünde varlığı olan kişiler için bile pek akıl karı bir yatırım değil. Eğer yeni bir ekran kartı alınacaksa ve bu 2 model arasında kaldıysa GTX 980'i seçmek çok daha mantıklı. Zaten çoğu kullanıcı GTX 980 ile bile rahatça hemen hemen en zorlu işler bile yapılabilir. Bu noktada Fiyat/Performans/İhtiyaç ilişkisi hangi ekran kartının daha iyi olduğunu belirliyor.

TITAN serisi hem oyun hem de render vs. işler için tasarlanmış bir seri. Yani sen o parayı render+oyun performansı için veriyorsun. GTX TITAN Z'nin oyun performansı GTX 980'e fark atacak düzeyde değil. Ancak TITAN Z'nin render performansı GTX 980'e fark atabilecek seviyede. Bunu göze alıp o parayı vermek gerekli.

TITAN serisi hem oyun hem de render vs. işler için tasarlanmış bir seri. Yani sen o parayı render+oyun performansı için veriyorsun. GTX TITAN Z'nin oyun performansı GTX 980'e fark atacak düzeyde değil. Ancak TITAN Z'nin render performansı GTX 980'e fark atabilecek seviyede. Bunu göze alıp o parayı vermek gerekli.
Fiyat/Performans/İHTİYAÇ :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı