GTX1050 Ti ve Ryzen5 1400 sistem toplama

emrep

Hectopat
Anakart-> MSI A320 Pro-VH Plus
İşlemci-> Ryzen 5 1400 3.2GHz
RAM-> Kingston HyperX CL15 2400MHz 8GB
Ekran Kartı-> MSI Gaming X 1050 Ti 4GB
HDD-> Seagate Barracuda 3.5" 1TB
Kasa-> Corsair Spec-01 80+ 600W PSU

Nasıl sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bellekleri yükseltip ekran kartının markasından kısabilirsin.
PSU ve kasayı ayrı alırsan daha iyi olur.
Anakartı A320 chipset bir anakart yerine B350 almalısın. MSI'dan uzak durursan daha iyi olur. Tartışmalı bir konu fakat sıkıntılı olduğuna dair söylentiler var.

Bellekleri yükseltip ekran kartının markasından kısabilirsin.
PSU ve kasayı ayrı alırsan daha iyi olur.
Anakartı A320 chipset bir anakart yerine B350 almalısın. MSI'dan uzak durursan daha iyi olur. Tartışmalı bir konu fakat sıkıntılı olduğuna dair söylentiler var.
Bencede msi ye neden bu kadar takmışsıniz anlamadım bir sürü marka var zotac en hızlısı deseniz anlarım hadi strix ışıklı misikli da diyin evga ucuz diyin bişey diyin ama msi neden yazar mısınız ???

Bencede msi ye neden bu kadar takmışsıniz anlamadım bir sürü marka var zotac en hızlısı deseniz anlarım hadi strix ışıklı misikli da diyin evga ucuz diyin bişey diyin ama msi neden yazar mısınız ???
Ayrıca ali çiçek abi ben 200tl bilgisayarda özür mesajı yazmistik atamadan ban yedim abi üzgünüm beni affet.

Arada sadece 2-3 FPS ve sıcaklık farkı var. Sadece bunun için fazladan para vermek yerine diğer bileşenleri yükseltmek daha mantıklı.

Önemli değil fakat yazım kurallarına dikkat et. Yine ceza alırsın.

Anakart-> MSI A320 Pro-VH Plus
İşlemci-> Ryzen 5 1400 3.2GHz
RAM-> Kingston HyperX CL15 2400MHz 8GB
Ekran Kartı-> MSI Gaming X 1050 Ti 4GB
HDD-> Seagate Barracuda 3.5" 1TB
Kasa-> Corsair Spec-01 80+ 600W PSU

Nasıl sizce?
Cezam bitti sonunda yazabileceğim. Kardeşim sen bu sistemi ne için topluyorsun ?
Eğer oyun için topluyorsan o işlemciyi Ryzen 3 1300x yapıp yanına da seni uçurabilecek GTX 1060 3 GB çekersen tadından yenmez . Anakartı B350M yapmanı öneririm ki overclock yapabilesin. Eğer bütçem kısıtlı (maksimum 150 TL) ekleyemem diyorsan güç kaynağını 500W'a indirmeni öneririm. HDD olarak TOSHİBA P300 alabilirsin. SSD'ye şuanlık gerek yok . Kasa tercihi de sana kalmış kardeşim. Benim diyeceklerim bu kadar...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı