GTX1060 ve 7400 sistemde darboğaz mı var?

pobgjo

Centipat
Ekran kartım: MSI GeForce GTX1060 Armor 6 GB OC V1 GDDR5 192Bit NVIDIA DX12.
İşlemcim: Intel Core i5 7400 Soket 1151 3.0GHz 6MB önbellek 14nm.
RAM: G.Skill 8 GB ripjawsv kırmızı DDR4 2400MHz CL15 1.2v Single RAM.

En son denediğim oyunda fark ettim bunu (Watch Dogs).
CPU: %100 çalışıyor.
GPU: %50'lerde geziyor ve tam verim alamıyorum. FPS olarak ya da yazılımsal bir sorun mu var bilmiyorum, yardımcı olur musunuz.

Benim eski işlemcimdi. GTX 1060 sisteme yetmiyor. Çoğu oyunda %100 kullanımda çalışıyor ve ekran kartının tam performansını kullanamıyorsunuz. 1 yıl kullandıktan sonra Ryzen 3600 ile değiştirdim. Size tavsiyem değeri çok düşmeden değiştirmeniz.

Oynadığınız oyun, Watch Dogs 2 ve düşük ayarlarda açıyorsanız işlemcinin yetersiz geliyor olma ihtimali yüksek. Bahsettiğiniz, Watch Dogs 1'se gerçekten anormal bir durum söz konusu. Ayarları 1080p Ultra'ya getirip V-Sync'i kapattıktan sonra değerler nasıl? Baktınız mı? Ayrıca, Msi Afterburner ile bileşenlerin sıcaklık ve çalışma frekanslarının sağlıklı ve stabil değerlerde çalışıyor olduğundan emin olun.
Benim eski işlemcimdi. GTX 1060 sisteme yetmiyor. Çoğu oyunda %100 kullanımda çalışıyor ve ekran kartının tam performansını kullanamıyorsunuz. 1 yıl kullandıktan sonra Ryzen 3600 ile değiştirdim. Size tavsiyem değeri çok düşmeden değiştirmeniz.

7400'ün bir tık güçlü versiyonu olan 7500 ile aynı kartla çoğu oyunda neredeyse hiçbir darboğaz problemi yaşamıyorum ve tam performans alabiliyorum. 1060 için, R5 3600 gibi o kadar üst seviye işlemciye geçmeye gerek yok. R5 1600 AF bile yeterli olur.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı