GTX1650 Super PC'de bir anda yavaşlama

catchthefire

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bu konular hakkında pek bilgim yok ve çoğu kişinin korsanı desteklemediğini de biliyorum. Ancak yıllar önceki oyunları da para verip almak saçma geliyor 3 hafta önce Assasin's Creed 4 indirdim "sağlam" sitelerden. Windows Defender düşündüğünüz üzere virüs olarak algıladı dosyaları. Defender'a pek güvenmem yine güvenmedim ve kapattım. Onun haricinde .dll formatında dosya indirmem gerekti oyunu açmak için, onu da virüs olarak algıladı ve kapatmadan önce siliyordu. Harici bir programım da yoktu. Bir süre sonra oyun hakkında gördüğüm her şeyi temizledim. Yeni bir kasa olduğu için çok tedirgin oldum ve burada sormak istedim. Bir anda ortada hiçbir şey yokken çok fazla olmamakla birlikte bir yavaşlama oldu bilgisayarda ve korkuttu beni açıkçası. Defender'i açar açmaz tarattım tüm tehditleri karantinaya aldım Kaspersky yükledim ve düzenli taramalar yaptım ancak virüs bulmadı. Hala tedirgin ve stresliyim ne yapabilirim?

Sistem özellikleri.
İşlemci: i3-9100F.
Ekran kartı: GTX1650 Super 4 GB.
RAM: 8 GB.

Şunu da söyleyeyim görselin sol altında gördüğünüz tarzda şeyler çıkmaya başladı, önceden görmüyordum merak ettim onu da. Son olarak çok değil ancak 5-10 FPS düşüş yaşadım gibi hissediyorum LoL'de vs.

Düzenleme: Program files, program dosyaları, denetim masası vs. buralarda garip bir şey görmedim ama görev yöneticisinde gözüme garip gelen başlatma seçeneklerinde "msascuil" diye bir şey gördüm yabancı kaynakların bazıları Windows Defender ile ilgisi olduğunu, bazılarıysa trojan olduğunu savunuyor. Windows Defender Windows'u kurduğunda gelen bir şey sonuçta başta da olması gerekmez mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    106,9 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum sağlam bir AV ile taratmanı öneririm. Her ne kadar sağlam site olarak bile görseniz içine trojan vb koyabilirler, korsan sitelerin çoğunda bu var. En iyisi para biriktirip dağıtım uygulamalarından almanız. (Steam-EpicG. tarzında sitelerden)

Yeni konular

Geri
Yukarı