GTX1650S FPS düşüşleri

BayOcean

Hectopat
Daha fazla  
Doların bu kadar yükselmesiyle, yeni topladığım sistem arızalanacak/virüs kapacak takıntısına girdim. Antivirüsler, bir şey bulamamasına rağmen yakın aralıklarla 3-4 defa format bile attım. İki gündür farkediyorum, oyunlarda FPS düşmesi başladı.

Misal Far Cry 5 oynuyorum, v-Sync açık veya kapalı saniyelik 9-10 FPS düşüp tekrar yükseliyor. Oradaki 10 FPS'lik düşüş, büyük kasma hissettiriyor. RAM ile ilgili olabileceğini düşünüp, bugün test etmek için PUBG Lite girmek istedim. Onda bile, Ultra ayarlarda 140 FPS alırken saniyelik olarak 110'a kadar düşebiliyor. Bir ay öncesine kadar böyle değildi, 60Hz monitörümde akıcı bir performans alıyordum.
Görüntü kalitesi ise, eskiye oranla daha kötü. Ultra ayarları kullanmama rağmen, ağaçlar geç yükleniyor ben iki adım ileri giderken birçok kez kendini değiştiriyor. Genel olarak gölgeler ve diğer Texture'lar da böyle. Bütün bu dediklerim, sistemi yorabilecek başka bir uygulama çalışmadığı halde geçerli.

Fark ettiğim bir diğer şey, görev yöneticisindeki GPU kullanımları. Chrome sekmeleri arasında geçiş yaparken bile, anlık olarak %100'e çıkıp, tekrar %1-2'lere düşüyor. Kaspersky Free ve Malwarebytes ile tarama yaptım, temiz. Yine de antivirüsün yakalayamayıp, sistemimi yoran bir virüsün bulunması mümkün mü? Aklımı kurcalayan bir diğeri, mining yiyor olabilir miyim?

Sistem:
CorsairVS550
MSI GTX1650S.
8 GB 3200.
Ryzen 5 1600
B450M S2H.
240GB SSD.
1TB harddisk.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı