GTX1660 ve i5 9400F sistem oyunlarda kasıyor

Furkan12992

Decapat
Daha fazla  
Intel i5 9400F ve GTX1660 8 GB 2666MHz de RAM var ama Battlefield 5 olsun Cyberpunk 2077 olsun oyunlara girdiğimde grafikleri hangi ayara alırsam alayım oyun kasıyor ultradada aynı low dada aynı. RAM mi yetmiyor yoksa başka birşeyde mi sıkıntı var anlamadım var mı bilen ve bilgisayara daha dün format attım

Memtest 86 ile RAM testi yapın. Sıcaklıklar ne durumda ve sürücüler güncel mi?

Memtest 86 ile RAM testi yapın. Sıcaklıklar ne durumda ve sürücüler güncel mi?

Driverlar asla FPS'e yüksek miktarda etki etmez bende 1660 Ti var her sürüm geldiğinde yükleyip test yapıyorum +- 3 5 FPS oynatabilir sadece. Ayrıca 1660'dan bahsediyoruz ve yeteri kadar besleyecek bir işlemciden kasma sorunu RAM'den kaynaklı olmaz bende de 8 GB RAM var hiç kasmıyor sistem arada 1 2 drop giriyor drop girmesi ayrı kasması ayrı yüksek ihtimal ekran kartını etkinleştirmemiştir formattan sonra.

Siz benden iyisini biliyorsanız siz yardım edin hocam?

bi ekran kartını güncelledim başka neyi güncelliyorum bilmiyorum o dediğiniz programı nasıl kullanıcağımıda bakıp döneyim hemen birde sizce sistemim normalde yeterlimidir en azından battlefield 5 için orta ayarlarda 60-70 fps almam mümkünmüdür normalde ?
bu ekran kartını nvdia gforce experience kısmından güncelledim ama sitesindenmi güncellemem gerekiyordu

Hayır bende oradan güncelliyorum sürekli hiç sorun yaşamadım.

Bileşenlerin gayet yeterli belki XMP açık değildir eğer RAM'lerini aşırı düşük MHz de çalıştırmıyorsa formattan sonra PC bu duruma düşebilir ben Apex maksimum ayarlarda 80 FPS altına düşmüyorum ve sistemlerimizde aşırı bir fark yok.

Son düzenleme:

i5 9400F maksimum 2666 MHz destekliyor. XMP açsada farkı olmaz. Yanlış bilgi vermeyin.

i5 9400F maksimum 2666 MHz destekliyor. XMP açsada farkı olmaz. Yanlış bilgi vermeyin.

Format attıktan sonra RAM'in kendini 1326 ya çekmediğini falan nereden biliyorsun bazı kronik RAM'ler var bende kullandım Win8 formatından sonra girip BIOS'tan hızları değiştirmek zorunda kaldım. Bilgisayarın her şeyi kendi kendine mükemmel ayarlama durumu her zaman gerçekleşen bir şey değil yaptığın en ufak müdahale de PC de neler değişiyor ve kalkıp saçma sapan bir format atmışsa ki bunu bende yaptım bir yerden ISO yükledim programla attım PC de RAM MHz'si yarısına kadar kendini düşürdü onu hallettim sonra Experience'a girdim ve maksimum GPU sıcaklığı 71 dereceye ayarlıydı 71'i hiç görmedim ama 85'lere kadar çektim ve çektiği elektrik değeri de yarısı kadar da sabit kalmıştı bu tür sorunlar olabilir eğer bazı şeyleri çok kısmışsa Afterburner ile ayarlaması gerekebilir.

az önce gforce expriencede optimize ederek girdim ultra ayarlarda 60-50 fps arası az birşey oynadım ama drop yaşıyor gibiyim bu konuyu araştırırken o dedidiğiniz 1326 ram olayını gördüm ama tam anlamadığım için müdahale edemedim ona bakabileceğim yer varmı yada nerden anlarım bir bilginiz varmı bu arada teşekkür ederim optimize etmeden giriyordum low ayarda 60 fps görüyodum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…