Güç kaynağı bağlantı kablo demeti

Emrepkr

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance 16+16
İşlemci
i5 8400
High Power Performance gd 600W güç kaynağım var.
Bu PSU'nun kabloları yassı yani kablolar yan yana şerit şeklinde.
Görselde de işaretlediğim üzere güç kaynağının tüm bağlantı kablolarının birleştiği kısım beni endişelendiriyor.
Çünkü kabloların kimi üst üste binip ezilmiş gibi, kimisi belli bir yönde eğilmiş, kimi belli bir düzende değil.
Örnek verecek olursam, 24 pin anakart güç kablosu, 4 kablo demeti ile birleşiyor. 24 pin başlığından tuttum diyelim yassı olduğu için aşağı kadar üst üste getirmeye çalışsam, kablolar çapraz bir şekilde diğer bağlantı kabloların altından doğru PSU'ya giriyor. Bu da yassı kabloların, diğer kablolar tarafından ezilmesine sebep oluyor. Neden üst üste birleşik şekilde kaynak yerinden çıkmayıp, başka bağlantı kablolarının sağından solundan veya altından gelip birleşiyor?
Hani bu kadar uzun yazmamin sebebi sorumu daha net anlatabileyim diyedir.
Ezilmeler bükülmeler sıkıntı yapmaz mı acaba?
Kablo demetinin çıkışında bir plastik koruma mevcut ama bana bu kablo demetinin kaynağı hiç güven vermiyor. Sanki her an bırakacakmış gibi duruyor.
C4 patlayıcı namını taşıyan Hadron PSU bile bez ile kaplanmış belli bir düzenle PSU'dan çıkıyor.
Öneriniz ne olur?

Dosya Ekleri

• IMG_20230604_053335.jpg
    IMG_20230604_053335.jpg
    100,6 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleyen: Moderatör:
O siyah aparat dediğiniz şey plastik kelepçedir, kolayca bulunabilir, bu kadar rahatsız oluyorsanız onu kesin, sistemi monte ettikten sonra kendiniz kelepçeleme yapabilirsiniz.

O siyah aparat dediğiniz şey plastik kelepçedir, kolayca bulunabilir, bu kadar rahatsız oluyorsanız onu kesin, sistemi monte ettikten sonra kendiniz kelepçeleme yapabilirsiniz.
Ben kelepçeden bahsetmiyorum. Kelepçeyi kendim taktım. O kadar uzun yazdım yine anlaşılmamış galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı