Güç Kaynağı Tavsiyesi

dcelebiler

Decapat
Merhaba, herkese iyi günler dilerim.

Sistemim ekte gördüğünüz gibi 466W power supply gereksinim istediğini gösteriyor. Şu an Rampage RGB 550W 80+ Gold Sertifikalı bir ekipman var. %50 kullanımda %90 verimlilik gibi bir performans gösteriyor. Kendi sitesinde de değerleri görebilirsiniz.
Fakat bu güç kaynağı ekteki görülen değerlerde tam performans veremiyor gibi. Bir anda oyundan çıkması, fanların ışıklarında anlık kısılmalar, mavi ekran hatası gibi sorunlarla karşılaşıyorum.
Şimdi bugün GamePower GM-800 85+ Bronze sertifikalı bir ürün sipariş verdim. Sizce aldığım ürün sayesinde bu dediğim sorunlar ortadan kalkar mı?

375734

Son düzenleyen: Moderatör:
Siparişi iptal edin. 800 watt PSU'ya ihtiyacınız yok. Onun yerine 500-600 watt tercih edebilirsiniz. Size önerim 600 watt tarafında bu, 500 watt tarafında bu PSU'dur.

İlginiz için teşekkürler. Fakat bendeki güç kaynağı 550w idi. 600w sanki sınırda kalacak gibi geliyor ama diyorsunuzki 600w psu ile bütün o sorunlarınız kalkacak.
Ayrıca ileride daha yüksek RTX ekran kartlı sistem toplama gibi bir düşüncemde var. O yüzden 800w seçmiştim. Tekrar ilginiz ve alakanız için teşekkür ederim.

İlginiz için teşekkürler. Fakat bendeki güç kaynağı 550w idi. 600w sanki sınırda kalacak gibi geliyor ama diyorsunuzki 600w psu ile bütün o sorunlarınız kalkacak.
Ayrıca ileride daha yüksek RTX ekran kartlı sistem toplama gibi bir düşüncemde var. O yüzden 800w seçmiştim. Tekrar ilginiz ve alakanız için teşekkür ederim.

Normal koşullarda 600 watt PSU'nun RTX 2060 ile birlikte sisteminize her türlü yetmesi gerek. İçinize yine de sinmediyse 700 watt olarak buna da göz atabilirsiniz. Fiyat farkının fazla olmaması sebebiyle 700 watt önerdim. Yoksa dediğim gibi 600W PSU her türlü yeterli olacaktır.

Sorununuz W değerinden ziyade tavsiye edilemeyen markalardan tercih ediyor olmanız olabilir, tabi sorun gerçekten güç kaynağı ise. Ayrıca tercih ettiğiniz PSU 500 TL civarında yanlış bakmadıysam, siz siparişi her durumda iptal edin bence.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı