Güç kaynağından gelen rahatsız edici ses

mükemmelist12

Decapat
Daha fazla  
PSU'mdan son 1 aydır rahatsız eden takılma gibi bir ses geliyor.
Sesi kaydedip bu linkte paylaştım.

Bunun çözümü nedir? Gerçekten ders çalışmak imkansız gibi bir şey haline geldi veya oturup kafa dinlemek. Ses rahat bırakmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de var. Bazen kasayı hareket ettirdiğimde düzeliyor, bazen kendi kendine düzeliyor. Çözüm için konuyu takipteyim.

Bilmiyorum PSUnun garantisi var mı ama işlem çok basit.. PSUyu sök, fana değen kablo var mı bak, yoksa fanını WD40 ile yağla.. Aynısı tekrar tekrar yaptım.. Ama tabi garantisi varsa yapmamanı öneriyorum..

Bilmiyorum PSU'nun garantisi var mı ama işlem çok basit. PSU'yu sök, fana değen kablo var mı bak, yoksa fanını WD40 ile yağla. Aynısı tekrar tekrar yaptım. Ama tabii garantisi varsa yapmamanı öneriyorum.

Kasayı İtopya'dan almıştım alalı 4 5 ay oldu sayılır yani garantisi hâla var. Ama İtopya PSU değişimi yapıyor mu veya nasıl yapıyor pek bilgim yok.

Fan sesi gibi geldi bana. Aynı değerlerde farklı kaliteli fan değişimi çözecektir.

Peki bunun bir zararı var mı? Herhangi bir parça değişimi yapmasam bilgisayarıma zarar verir mi veya en kötü ihtimal PSU patlar mı?

Kablolardan biri fana çarpıyor, içini açıp sende yaparsın ancak garantisi varsa götür onlar yapsın.

Peki bunun bir zararı var mı? Herhangi bir parça değişimi yapmasam bilgisayarıma zarar verir mi veya en kötü ihtimal PSU patlar mı?
Rahatsız edici ses dışında bir şey olmaz.

Kasayı İtopya'dan almıştım alalı 4 5 ay oldu sayılır yani garantisi hâla var. Ama İtopya PSU değişimi yapıyor mu veya nasıl yapıyor pek bilgim yok.

Hiçbir şey olmaz. Fakat ciddi rahatsızlık veriyorsa garantiye gönderebilirsin. Garantisi yok ise yapabilirsin. Yok yapamıyorsan da ya da yatkınlığın yok ise bir elektronik ya da PC tamircisine gidip yapmasını rica edebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı