Güç kaynağından gelen tıkırtı sesi

Daha fazla  
Güç kaynağı: Dark Force+ 500W yarı modüler 80+ white.

Arkadaşlar güç kaynağının dandik olduğunu biliyorum ama şimdilik düzeltmem lazım yani yeni bir güç kaynağı falan alamıyorum (Şimdilik).

Sorunum: Güç kaynağından gelen pancar motoru sesi :D komik gelebilir ama sesini tanımlamamın tek yolu bu. Ses saniyede 4 5 kere çıkıyor ve en sonunda sesi insana motor gibi geliyor. Kasayı öne, arkaya, sağa ve sola yatırdığımda ses önemli ölçüde kesiliyor. Ses bir tek ayaklar düz bir konumda iken geliyor. Tahminimce fan bir şeye sürtüyor, ya da motoru arızalı. Benim çıkarımım bu yönde ama tabii ki konuda uzman olanlara danışmak isterim.

Not: Ses başka bir yerden gelmiyor. Bilgisayarın her parçasını tek tek dinledim. Hatta güç kaynağını dikkatlice dinlediğimde sesin daha çok fana yakın kısmından geldiğini fark ettim. Ama tabii ki yanılmış olabilirim. Yardımınıza ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, fan göbeği arızasıdır. Balans yapıyor. Bence yeni bir fan alın.

Güncelleme:: Arkadaşlar sesi daha iyi anlamanız için video çektim bir de sesini dinleyin.
Dipnot: Ses videoda çok yüksek çıkmış olabilir ama normalde sesin düzeyi kulağı tırmalamayacak seviyede. Benim gibi takındınız varsa ancak o zaman rahatsız eder.

Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

aynı ses bende de var yük altındayken oluyor ve sanırsam psu'dan geliyor çok kalın ve yüksek bir ses rahatsız edici çözüm bulabildin mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı