Güç Kaynağından tak diye ses geldi

IronsideOdin

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Karışık
Merhaba Arkadaşlar, konuyu nereye açacağımı bilmediğim için buraya açtım, yaklaşık 1 saat kadar önce forumda gezinirken bilgisayarın elektriği gitti kasa dan tak diye ses geldi sigorta sesi diye tahmin ettim ama sonra kendi kendine tekrar açıldı bilgisayar. Bu arada evde elektrikler gitmedi sadece bilgisayarın elektriği gitti, 6 aydır kullanıyorum ilk defa böyle bir sorun yaşadım. BIOS ve sürücüler güncel. İmzadaki sistemi kullanıyorum. güç kaynağı yetersiz mi diye tahmin ediyorum ama bugüne kadar ilk defa böyle bir şey oldu ve sistem boştaydı dediğim gibi forumda geziyordum sadece. Yardımcı olur musunuz parçalar yanacak diye çok korktum.

Görev yöneticisine baktığımda disk kullanımı genelde % 100 oluyor bundan kaynaklı olabilir mi?

Şuraya not düşeyim bir de;
- O anda modemin ışıkları söndü ve ağ kesildi sadece güç ışığı yanıyordu.
- Bilgisayar tekrar açıldıktan sonra çok yavaşladı başlangıç ekranı falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkere olduysa normal olduğunu düşünüyorum. İkincisinde Gigabyte teknik servisine başvurun.

%100 Hdd kullanımı genel bir Windows sorunu. Hiç yaşamadım ama çevremden sıkça bu konuda yardım talebi aldım. Hepsinde farklı bir sebepten dolayı olduğunu gördüm. Kimisinin sistemi günlerdir güncelleme yapıyordu. Bazılarında ise sanal belleği ve dizini kapattığımda disk kullanımı normale döndü.

Son düzenleme:
%100 disk kullanımı büyük ihtimalle Windows güncellemeleri nedeniyle oluyordur. Görev yöneticisinden kontrol edebilirsiniz. Bir süre güncellemenin yüklenmesini bekleyin düzelecektir. Bilgisayarın aniden kapanması ve daha sonra kendi kendine açılması biraz tuhaf bir durum. Bu konuda öngörüm kapanma ve açılma durumu anakart ile ilgili olabilir. PSU kaynaklı olsaydı sadece kapanırdı siz tekrar güç düğmesine basmadan açılmazdı. Sistemin gücünü kesip sonra tekrar sisteme güç verebilecek tek bileşen anakart diye düşünüyorum. PSU'nun buradaki etkisi şöyle olabilir; akımda bir dalgalanma olduysa anakartın akım koruması devreye girip sistemi korumuş olabilir. Aklıma gelen ihtimaller bunlar. Mümkünse kaliteli bir güç kaynağı kullanın ve kesinlikle akım korumalı bir 3-6'lı priziniz olsun.

Şu anda yeni bir güç kaynağı alacak durumum yok öğrenciyim zaten. Akım korumalı priz alsam bile binanın elektrik sistemi 40 yıllık neredeyse topraklama var mı yok mu onu bile bilmiyorum.
Tavsiyelerinizi dikkate alacağım tekrar bu durumu yaşarsam paylaşacağım zaten. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı