Güç pin dönüştürücü kullanmak sağlıklı mı?

SLOKAR

Centipat
Daha fazla  
Güç kaynağının ekran kartı için pin girişi kablo sayısı yetmiyor. 2x8 mevcut ama bana 3x8 gerekiyor. Dönüştürücü kullanmak mantıklı mıdır, herhangi bir zararı var mı?

Güç kaynağının ekran kartı için pin girişi kablo sayısı yetmiyor. 2x8 mevcut ama bana 3x8 gerekiyor. Dönüştürücü kullanmak mantıklı mıdır, herhangi bir zararı var mı?
Çok sağlıklı olmuyor ama mecbursanız yapacak bir şey yok.
PSU yeterli mi?

PSU yeterli hocam. Ekran kartına zarar verip vermediğini merak ediyorum.

Her şeyden önce elindeki güç kaynağı 3x8 pinli bir ekran kartını kaldırabiliyor mu bu önemli.

Kaldırıyor hocam kesinlikle sıkıntı yok. Ama dönüştürücü kullanmak ciddi derece de zarar verir mi uzun vadede onu düşünüyorum.

Neden sağlıksız oluyor hocam?

Ben de tam bilgiye sahip değilim ama dönüştürücü kullanmayınca WattMan sorunun çözüldüğünü ve tamirci tanıdıklara gelen ürünlerin genelde 300W PSU'da kullanılmış R7 260X gibi şeyler olduğundan inanıyorum denebilir.

PSU 700W 80+ BRONZE sahip 12V kanalından 650W çıkış yapıyor bana sadece 220 W gerek.

8 pin'e 2x8 çoğaltıcı takıp çalıştırabilirsin, tek bir 8 pin çıkış kaç watt destek sunuyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…