Güç tuşu Flex kablosu olmadan laptop açılır mı?

Gyakuten

Centipat
Herkese merhaba.
Bugün laptop u tamir için bilgisayarcıya götürürken güç tuşu Flex kablosunu kaybettim. İnternette biraz araştırma yaptım ama çoğu kişi Flex kablosu kullanarak kısa devre yapıp laptopu çalıştırıyordu. Bu Flex kablosu olmadan laptopu açabileceğim bir yöntem yok mu? Sanırım bir de bu Flex kablosu girişine bir şeyler sokarak kısa devre yapıyorlarmış ya da bu Flex kablo girişin altındaki düğme varmış sanırsam ona basıyorlarmış bu şekilde laptop u çalıştırabilir miyim? Flex kablosu girişinin fotoğrafınıda koyuyorum belki lazım olur diye.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 138
Son düzenleyen: Moderatör:
Kablo'nun gittiği düğme, devreyi tamamlayarak bilgisayarı açıyor. Bu işlemi kendin de yapabilirsin ama çok kullanışlı olmaz. Kabloyu tedarik etmen çok çok daha mantıklı olacakdır.

Kablo'nun gittiği düğme, devreyi tamamlayarak bilgisayarı açıyor. Bu işlemi kendin de yapabilirsin ama çok kullanışlı olmaz. Kabloyu tedarik etmen çok çok daha mantıklı olacakdır.
Bugün kabloyu aldım zaten, internette bu kabloların her bilgisayara özgü olduğu yazıyordu bilgisayarda eski olduğu için bulmamın zor olacağını düşünmüştüm ondan kablosuz açabilir miyim diye sorayım demiştim.cevap için teşekürler

Yeni konular

Geri
Yukarı