Güç Tuşuna Bastıktan Sonra Gücün Geç Gelmesi

Rosein0

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bir sorunum var. Bilgisayarım hala yeni sayılır haziranda toplamıştım. Son zamanlara kadar hiç sıkıntı yoktu. Son zamanlarda bilgisayarın güç tuşuna basılı tuttuktan sonra sisteme güç gelmesi 2-3 saniyeleri buluyor hatta bazen hiç gelmiyor. 1-2 defa basmam sonucu geliyor. Acaba sorun neyden kaynaklı olabilir? Birkaç defa AAA oyun oynarken elektrik kesintisi yaşadım akım korumalı priz yok, güç kaynağım Corsair VS650. Onun dışında çok hafif fiziksel darbe görmüş olabilir ama ondan olacağını sanmıyorum. Bu sorun beni çok huzursuz ediyor acaba önceden yaşamış olup çözen var mı yardımcı olur musunuz? Aldığım yere götürsem garanti kapsamına girer mi? Sistemi vatandan toplamıştım. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Corsair VS serisinde var bu durum. Bende de VS serisi bir PSU var ve şalteri açtıktan sonra güç tuşuna basınca 1-2 saniye çalışıp gücü kesiyor ve tekrar açılıyor sistem.
Sorun mudur yoksa tedbir için mi yapıyor bilmiyorum. Corsair'e sormak lazım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı