Güçlü işlemciye kötü ekran kartı takmak

250TL civarı daha verip 2.el 1050 alabilirsin yüzlerce kat daha çok verim alacaksın.

İşlemciye hiçbir şey olmaz ekran kartını tam verimde kullanırsın. İşlemcin de yatar o sırada.
GPU 100%, CPU 30% gibi bir kullanım görüntüsü oluşur oyunlarda. İşlemcinin hakkını veren bir şey alman daha iyi olur bence.

İkinci elden çok daha ucuza en azından Windows 10 sürücüsü olan hurda bir ekran kartı bulup paramı tamamlayana kadar öyle kullanırdım bu durumda. O karta 700 TL haram.

Peki bilgisayarı belli bir süre kullanmayıp 2060 alsam bu daha mantıklı olur.

R5 5500'de iGPU yok. Konu sahibi 1400 TL bütçeniz varsa RX 580 alabilirsiniz veya 1000 TL civarına 1050-1060 gücünde bir kart alabilirsiniz. GT 210'a 740 TL verilmez.

Bende 2G DDR5'li ASUS GT740'a 500 dedim, hala pazarlık yapıldığı için vazgeçtim. 710'a bile bu fiyat aşırı saçma.

Peki bilgisayarı belli bir süre kullanmayıp 2060 alsam bu daha mantıklı olur.

Ekran kartı piyasası şu an durgun da yükselme şansı var benim görüşüm 1000TL'ye 1050 alınıp 2060 için bütçe oluşturulana kadar kullanılıp sonra satılması yönünde.

Ekran kartı piyasası şu an durgun da yükselme şansı var benim görüşüm 1000TL'ye 1050 alınıp 2060 için bütçe oluşturulana kadar kullanılıp sonra satılması yönünde.
biraz saçma olucak ama ben satış yapmaktan çekiniyorum pek tarafım değil kargo la uğraşma felan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…