Gücü kısılmış i5 13500H

Anladım hocam. Hani anlayamıyorum o zaman nasıl oluyor da videolardaki gibi i5 12th daha fazla veriyor hatta i5 11th. @Keremmss Hani videolar kandırmaca mı falan diye düşündüm ama bu arakadaş da kanıtı Clevo kasa Gigabyte 3050 Ti i5 12500H kullanıyor ve FPS'in 350-400 değerlerine kadar çıktığını söylüyor ki bu cihaz 19-20 bin TL fiyatına mağazalarda bile bulunuyor. Artık benim aklım bu konuya yetmiyor.
Evet low ayarlarda 350-400 arası alıyorum ben.
Dell dediğiniz üründe 13450HX mevcut demiştiniz. O işlemci biraz daha üstün. Farklı modelle kıyaslama nedenim sorun 13500H modellerde mi (sanmam) yoksa sizde olan üründe mi diye. O kadar tetsler oldu sorunda çıkmadı fakat ben işlemcide bir sorun olduğu sanmıyorum. Yoksa ortalık yıkılırdı.
Muhtemelen üründe sorun var hocam. Low ayarlarda 13.nesil i5 işlemcinin 100-160 arası vermesi mümkün değil. Çok çok düşük.

Sen kendi cihazının Ultra performansını biliyor musun? Test ettin mi hiç?

Yok hayır. FPS direk Low ayarlara alıp test ettim FPS 100-160 arası genelde 130lardaydı. Benim demek istediğim adamın yaptığı teste de bir anormallik var.

Cihazın özellikleri: RTX3050 6 GB i5 13500H 2X8.
İlk video bu cihaza ait ve CS:GO gibi bir oyunu uçurması gereken işlemci ultrada 130-220 arası bir FPS almış, fakat altındaki 2 video i5 11400H ve i512500H olmasına rağmen FPS ultrada 200-300 arası. Bu cihazın gücü falan mı kısılmış niye böyle aldığıma pişman olmam gerekiyor mu? Ben aldığımda Low ayarda 100-160 arası veriyordu 2 aydır mağazada çünkü THH'ye şikayet ettim. Hani eğer iade alınmazsa geldiğinde böyle FPS mi alacağım? Gücünün kısılmış olduğundan şüphelenmeye başladım. Ek olarak nedense i5 13500H ilk videoda 30 watt çekerken i5 11th bile 41 wattlarda. Acaba videoyu yapan tam performansta kullanmıyor mu? @Astiva @Ella Freya @646148

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

@Artoria Pendragon @Synth36
@Ella Freya @Artoria Pendragon

Son düzenleme:

Geri
Yukarı