Gümrük Vergisi neye göre hesaplanıyor?

Daha 2 gün olmuş. Benim kargo Turkiye'ye girdikten 1 ay sonra vergi çıktı. Gümrüğe takılacak bir şey ise 1 aydan önce elinde olmaz. Mektupta dekontu ve faturayı göndereceğin yer yazıyor. Aynı gün gönderdim PTT Kargo ile. Ertesi hafta ürün elime ulaştı. Emaille ulaşma gibi bir şey olmadi.

Daha 2 gün olmuş. Benim kargo Turkiye'ye girdikten 1 ay sonra vergi çıktı. Gümrüğe takılacak bir şey ise 1 aydan önce elinde olmaz. Mektupta dekontu ve faturayı göndereceğin yer yazıyor. Aynı gün gönderdim PTT Kargo ile. Ertesi hafta ürün elime ulaştı. Emaille ulaşma gibi bir şey olmadi.

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim hocam. Takip kodunu tekrar girdiğimde ürün gümrüğe sevk edilmiş gözüküyor. Bana da size geldiği gibi mektup gelecek sanırım.
23213213213123.png

12345.png
1234.png

Hocam sizde de buna benzer bir süreç mi oldu acaba? Gümrükten çıktı yazıyor, ücretler kısmında herhangi bir şey yazmıyor. Eve de şu ana kadar herhangi bir mektup gelmedi.

Son düzenleme:
Gümrüğe takılmış. Size yakın bir PIM şubesine gönderilecek daha sonra evine mektup gelecek istenilenleri göndereceksin değer tespiti yapılıp vergi çıkacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı