Gümrük vergisi vermeden geçilebilir mi?

• Konuyu başlatan yklc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 800
O kadar çok ürün getirmek de riskli olur. Oradaki memurun nasıl davranacağına bağlı. PC + monitörü geçirebilirler fakat laptopu da bilgisayar kategorisine sokarlarsa onun için vergi istenebilir.

Laptopu normal bir tane laptop çantasında getirirsem bence hiçbir sıkıntı olmaz?

O kadar çok ürün getirmek de riskli olur. Oradaki memurun nasıl davranacağına bağlı. PC + monitörü geçirebilirler fakat laptop'u da bilgisayar kategorisine sokarlarsa onun için vergi istenebilir.
peki bir şey soracaktım iki monitör alsam mesela 2tane olduğu için vergi isterler mi

Son düzenleme:
Çok büyük ihtimalle istenir. Şahsi kullanımdan çıkar. Dozunda getir yanında ne getireceksen.

2 monitör kullanıyorum falan desemde kurtarmaz mı?

Çok büyük ihtimalle istenir. Şahsi kullanımdan çıkar. Dozunda getir yanında ne getireceksen.

Vergi memuru iyi biri gelirse 2 monitör kullanıyorum dememi kabul eder mi?

Birde tamam 2tane aldım vergi alıcak peki 1tanesinden mi yoksa 2sinden de mi alıcak?

Türkiye'den götürmüş şimdi de geri getiriyorum gibi gösterirsek vergi ödemeyiz tarzı bir şey demişti bu doğru mu böyle bir şey yapılabilir mi?
pc+monitör+laptop+belki birde ps5 getireceğim
Büyük ihtimalle memur sizi, bu kadar şey soktunuz ülkede size yer kalmadı deyip sınır dışı deport edecektir. Yani laptopla PS5'i anladım da monitör nedir? Onu da yanlışlıkla Aliexpres'ten almışım dersiniz.

Büyük ihtimalle memur sizi, bu kadar şey soktunuz ülkede size yer kalmadı deyip sınır dışı deport edecektir. Yani laptopla PS5'i anladım da monitör nedir? Onu da yanlışlıkla Aliexpres'ten almışım dersiniz.
Ben bunları kendi ülkemden götürsem sonra geri getirsem beni deport mu edecek??Bence yakın şeyler ve çok mantıksız??

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı