Güncel MSI Afterburner Kullanım Rehberi

Spotter

Kilopat
Makaleler
10
Yer
Muğla
Daha fazla  
Meslek
fotografcı
Herkese merhaba değerli Technopat okurları. Birçok kişi güncel bir rehber arayışında ve ben bu eksikliği kapatmak istedim.
Öncelikle MSI Afterburner'in son sürümü olan v4.6.2 sürümüne sahip olmanız gerekmekte. Ayrıca Rivatuner Static Server kurulu olmak zorunda. (Aksi taktirde OSD ekranı çalışmayacktır.)
MSI Afterburner birçok GPU markası ve modeli ile uyumludur.
İlk olarak MSI Afterburner uygulamamızı açıyoruz.

Bu kısımda manuel olarak OC yapabiliriz ve fan hızını ister otomatik ister manuel olarak ayarlayabilirsiniz.
Uyarı: Kesinlikle gördüğünüz çubukları sonuna kadar çekmeyin. Aksi takdirde GPU'ya zarar verebilirsiniz. OC işlemi kullanıcı sorumluluğundadır.
Eğer OC'yi otomatik yapmak ister iseniz uygulamanın sol üstünde bulunan "OC" butonuna basın.
Gelelim oyun için FPS, sıcaklık, RAM kullanımı, fan hızı, CPU, GPU kullanımı gibi değerleri göreceğimiz sayfanın ayar kısmına;
İlk olarak ayarlar simgesine basıyoruz.

Bu kısımdan bilgi ekranı (OSD) kısmını seçiyoruz.

Daha sonra oyun içinde OSD ekranının açılması için istediğiniz tuşu atayabilirsiniz.
Şimdi oyun için FPS, kullanım gibi değerleri görebileceğimiz sayfaya gelelim.
Ayarlardan izleme seçeneğine girelim.

Bu kısımda oyun içinde hangi değerleri görmek istiyor iseniz işaretleyin.

Ek olarak bu seçeneği işaretlemeniz gerekmekte;

Eğer Logitech klavyeniz var ise bu seçeneği seçerek bilgileri klavyenizden de görebilirsiniz.

Şimdi MSI Afterburner'i kapatmayın ve arka planda çalışmasına izin verin. Eğer Afterburner kapatılır ise oyun içinde değerleri göremezsiniz.

Atadığınız tuşa basarak oyun içinde OSD ekranını etkinleştirin.

Başka bir rehberde görüşmek üzere.

Elinize sağlık, çok faydalı oldu benim için teşekkürler.

bende burda sadece gpu sıcaklığının yanında "in bilgi ekranı(OSD) yazıyor ?

Dosya Ekleri

• 15asdasdasd3.png
    5,5 KB · Görüntüleme: 211
Son düzenleme:
Bir ek bilgide ben vereyim oyun içinde Minimum, Maximum, ve avaraj FPS değerlerini öğrenmek isterseniz resimdeki gibi izleme menüsünden Framerate Min, Avg, Max, kutucuklarını işaretleyip resim 2 deki Benchmark menüsünden Begin recording ve end recording bölümüne tuş atayıp oyun içinde atadığınız tuşa basarsanız 3. resimdeki gibi değerleri göre bilirsiniz.

Bilgi***: MSI Afterburner CPU sıcaklığı göstermeyi desteklememektedir. Görmek için şu adımları takip edin;

Merhaba, ben de osd ekranında mem sıcaklığı diye bir değer var bu değer ne oluyor acaba ? 70-78 arası bir sıcaklıkta geziyor

Elinize sağlık. Tekrar kurmak istiyorum Afterburner'ı fakat güç ayarlarını kafasına göre değiştiriyor sinir oluyorum. Dengeli'den Yüksek Performans'a alıyor. Geri alsam da fayda etmiyor. Yine aynısı oluyor. Bu tarz bir sorun yaşayan var mı programda?

Merhaba ,

Ben bir türlü ekran kartı kaç watt güç çektiğini gösteremedim seçenek çıkmıyor neyden kaynaklı olabilir ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…