Güncel Termal Macun Önerisi

Renovatio

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Arkadaşlar GT kasa MSI bilgisayarımda kullanmak için güncel termal macuna ihtiyacım var. Güncel diyorum çünkü şu an satışta olan bazı macunların sanırım üretimi durmuş ve satışı yapılanlar bayat ürünler. Aklımdaki ürünleri aşağıda listeledim. Bunlardan hangisi güncel hangisi değil, aralarından hangisini tavsiye edersiniz ve tavsiye edebileceğiniz farklı ürünler var mı?

Arctic MX-4
Arctic Silver 5
NOCTUA NT-H1
Zalman ZM-STG2
Thermal Grizzly Kryonaut (Bu ürün cazip gelmedi çünkü 1 gram ve gramaj hesabıyla fiyatı yüksek. Hem GPU hem CPU için notebookta kullanacağım. 1 adet yeterli olur mu bilmiyorum).

Teknik özellik ve performans olarak alabileceğin en iyi ürün Thermal Grizzly Kryonaut. Ayrıca ürünün 1g, 5.5g, 11.1g ve 36 gramlık modelleri de bulunuyor. Ben 1 gramlık olan ürünü 7 kere laptoplarda kullandım artık siz hesap edin.

Eğer yeterliyse tabiki tercihim Thermal Grizzly Kryonaut'tan yana olur. Fakat sadece nanokatalog üzerinde bulabildim. Açıklamada teslimat süresi 5-7 gün yazıyor ve bilgisayar koltuğun üzerinde açık şekilde kaldı :) Yarın kendileriyle iletişime geçeceğim.

1 gram deyip geçmeyin kasanıza ve laptobunuza sürmek için fazlasıyla yeterli. En iyi sonuç için macunu az sürüp IHS case veya DIE çekirdeğine etkili şekilde yaymanız gerekiyor. Bazı arkadaşlar fazla sürüp istenmeyen sonuçlar alıyor bu yüzden belirtmekte fayda var.

Arctic MX-4 kullandım. Performansından memnundum. Şu son iki gündür işlemci soğutucumu değiştirirken yaşadığım bir iki sıkıntıdan dolayı birkaç kez kullanınca bitirdim [emoji4]. Bugün Noctua NT-H1 siparişi verdim yarın elime geçecek. İsterseniz Arctic MX-4 ile karşılaştırmasını yapıp size sonuçlarını aktarabilirim. İşlemcim R5 1600X.

Gramaja önem vermek için internet cafe işletme sahibi olmak lazım. :) Alacağın macun fazla olursa da bu sefer elindeyken ihtiyaç duymadığından bayatlayacak. Sonuçta macun sürekli ihtiyaç duyulan bir şey değil. Belki bir kere kullanıp uzun müddet bir daha ihtiyaç duymayacaksındır. Bu yüzden gramaja bakmayıp en kalitelisinden almalısın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı