Güncelleme ile laptop güç tasarrufunda kaldı

Valiented

Kilopat
Daha fazla  
Az önce laptopuma Windows'tan güncellemeleri denetle dediğimde gelen ASUS güncellemesini kurdum. Kurduktan sonra performans ayarlarını ne yaparsam yapim yine de laptop güç tasarrufundaymış gibi davranıyor. Parlaklık kısık ve değiştiremiyorum, performansta aynı güç tasarrufunda olduğu gibi düşük. Yani son güncelleme ile laptop kendini güç tasarrufuna aldı ama bunu göstermiyor ve hangi modda olursa olsun yine de parlaklık ve performans aynı kalıyor. Güncellemeyi kaldırmak istediğimde ise bugün tarihli bir ASUS güncellemesi Windows güncelleştirme geçmişinde gözükmüyor. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı yoksa yeni bir Update mi beklemem lazım?

Son düzenleme:
GeForce Experience'dan ekran kartı Driver'ını güncelle. Büyük ihtimal güç tasarrufunda değildir, ama sen parlaklığı az olduğu için öyle sanıyorsun.

BIOS güncel mi?

Güncel.

Windows Mobility Center'dan ayarları kontrol eder misiniz?

Denedim ancak parlaklık ve performansta değişme olmadı.

ASUS uygulamasının ayarlarından düzeltebileceğinizi düşünüyorum. Samsung laptopta böyle çözebilmiştim.

Armoury crate sanırım dediğiniz. Eğer onu kastediyorsanız yüklü ancak oradan da performans modları arasında geçiş yaptığımda bir düzelme olmadı.

GeForce Experience'dan ekran kartı Driver'ını güncelle. Büyük ihtimal güç tasarrufunda değildir, ama sen parlaklığı az olduğu için öyle sanıyorsun.

Driver güncel ve laptopun güç tasarrufunda olduğuna eminim. Normalde 200+ FPS aldığım bir oyunda 60 FPS bile alamıyorum. Bariz bir şekilde de parlaklığı düşük.

Yeni konular

Geri
Yukarı