Güncellenen Windows Defender Tek Başına Yeterli mi?

• Konuyu başlatan Eden Dust
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 1B
E

Eden Dust

Ziyaretçi
Arkadaşlar biliyorsunuz Windows 10'a yıldönümü güncelleştirme geldi ve bununla birlikte Windows Defender'da güncellendi. Peki sizce Defender şimdi yeterli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben uzun zamandır kullanıyorum ve herhangi bir güvenlik sorunu yaşamadım. Bu biraz da size bağlı. Bilinçli kullanıcılar için yeterli. Tecrübesiz olanlar ise kesinlikle daha iyi bir yazılıma geçmeli.

Temel zararli veritabanini icermektedir. Genel antivirus yazilimlarinda mevcut olan diger tespit yontemlerini kullanmamaktadir. Bu da yetersiz oldugunun bir gostergesidir.

Ne zaman ki BitDefender, Avira gibi koklu firmalarin veritabanini icerisinse barindirir ve gelismis hips yapisi icerirse o zaman belki yeterli olabilir.

İstedigin kadar bilincli olsan da ben art niyetli olup bu siteye downloader ekledigimde bunu basit yazilimlar veritabaninda olmadigi surece pek engelleyemez.

Ayrica bu bolumde zararlilardan muzdaripler genel olarak ya defender ya da korsan guvenlik yazilimlari kullanmaktalar. Bu yuzden defalarca kez belirterek kaliteli guvenlik yazilimlari kullanmanizi belirtiyoruz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı