Günlük işler için laptop önerisi

Prometheus09

Hectopat
Merhaba, dizi-film izlemek, araştırma yapmak, PDF PowerPoint vs. Gibi şeyler için kullanacağım. Oyun oynamayacağım onun için ayrı kasam var zaten. Şöyle 4-5 sene rahat götürsün istiyorum. Mümkünse ince hafif taşıması kolay bir şey olsun ve pil ömrü uzun olursa süper olur. İleride RAM vs eklenebiliyorsa da güzel olur. Kendimce bulduğum modeller bunlar sizin önerileriniz var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Fiyat olarak bu civarlar olursa iyi olur. Hepsiburada'da satılıyorsa olursa ayrıca avantaj olur, kredi kartıma ekstra kampanya oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeyi zorlasam çıkarım o kadar çok sorun değil de çok bilmediğim için soruyorum. Bunun ram dışında ne gibi artıları var mesela? İşlemci olarak sanıyorum hemen hemen aynılar

RAM dışında pek artısı yok ama size lazım olan da RAM. Tarayıcılar birkaç sekme açmada bile aşırı RAM tüketiyor. Günlük kullanım senaryoları için çok yüksek işlemci gücüne gerek yok. Sizin belirttiğiniz kullanım alanlarında RAM daha önemlidir çünkü daha fazla RAM, aynı anda daha fazla uygulamanın sorunsuz çalışmasını sağlar. Web taraması, belge düzenleme ve benzeri işler için yeterli RAM, bilgisayarın genel performansını artırır.

RAM dışında pek artısı yok ama size lazım olan da RAM. Tarayıcılar birkaç sekme açmada bile aşırı RAM tüketiyor. Günlük kullanım senaryoları için çok yüksek işlemci gücüne gerek yok. Sizin belirttiğiniz kullanım alanlarında RAM daha önemlidir çünkü daha fazla RAM, aynı anda daha fazla uygulamanın sorunsuz çalışmasını sağlar. Web taraması, belge düzenleme ve benzeri işler için yeterli RAM, bilgisayarın genel performansını artırır.
Anladım teşekkür ederim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı