Günümüzde geçen strateji oyunları

Freeman: Guerilla Warfare, aradığınız oyun sayılabilir. Mount and Blade serisi gibi ama modern hayatta geçiyor. Kendi askeri ordunuzu kurup ülke fethedebiliyorsunuz. Oyun motoru Unity olduğundan fazla başarılı olduğunu söyleyemem. Ama kesinlikle gelişime müsait ve uygun fiyatlı bir oyun.
freeman:guerilla'yı bende öneriyorum, denemelisin.
Bayağı geç oldu geri dönüşüm öncelikle özür dilerim. Söylediğiniz oyuna baktım Mount&Blade türünde yer yer FPS açısında bir oyun olduğunu gördüm. Bir kaç inceleme videosunu izledim denemeye değer. Ama beni en çok tatmin eden tür kağıt üstü tarzı oyunlar çok daha tatlı geliyor bana. Eu4, Democrasy vb tarzlard.

Son düzenleme:
400 saat kadar sürem var Hearts of Iron IV'da. İstediğin her tür senaryo için mod bulabilirsin. Tam senin istediğin tarzlarda. Askeriye biraz daha odaklı çünkü oyunun temel konusu 2. Dünya Savaşı. Tabii o kadar çok mod var ki aralarında kaybolursun. Europa Universalis IV'da ise 300'e yakın saatim olmasına rağmen Extented Timeline'ın kurgusal açıdan yetersiz olduğunu gözlemleyebildim. Oyun çok uzun hale geliyor, normal olarak böyle. Ama bu, yetersiz olmasını kapatmıyor. Yeterince event yok bir kere. HOI4'ün kaliteli modlarında böyle bir şey ile karşılaman imkansız. Hiç düşünme gir. Realpolitks var, tamamen diplomasi, iç işlerine odaklanan bir oyun. Biraz daha gelecekte oynamak ve beynini eritmek istersen Stellaris öneririm.

Company of Heroes 2. Ayrıntılı bir oyundur fakat başyapıtlardan biridir.
Dostum adam 'siyaset ve politika' içeren bir oyun aradığını söylemiş. Company of Heroes 2 ise, küçük cephelerde savaşı kontrol ettiğimiz bir oyun. Hearts of Iron IV'da "Europe Conquest." yaptıktan sonra hikayeleştirmek için oynuyorum mesela ben 😁. Hiçbir politika veya siyasi unsur bulundurmuyor oyun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı