Günümüzde Logitech DFGT alınır mı?

Merhaba, satın alırken nelere dikkat etmeliyim? 2. el olacağı için haliyle birkaç sorunu olabilir.
Direksiyonu bilgisayara ilk taktığında direksiyon kendi kendine gidebildiği kadar önce sağa sonra sola dönüyor daha sonra ortalıyor. Eğer elden teslim almayacaksanız alacağınız kişiden bu olay gerçekleşirken videoya çekip atmasını isteyebilirsiniz. Aynı şekilde direksiyonu bilgisayara taktıktan sonra denetim masasından aygıt yöneticisine girip DFGT'yi seçip açılan pencereden direksiyon üzerindeki tuşlara basıldığında programdan gerçekten basıyor mu diye kontrol edebilirsiniz. Son olarak yine programdan pedalların hassasiyeti yerinde mi diye bakabilirsiniz. Pedala uyguladığın kuvvet ile doğru orantılı olarak ekrandaki ibrenin de arttığını görmelisin. DFGT zaten eski bir direksiyon olduğu için titreşim motorunun kalitesi önceki sahibinin kullanışına bağlı.

DFGT kullanıyorum, Game Controllers kısmını açmadan oyunda gaz, fren ve tuşlar çalışmıyor. Bugün de vitesi ileri (- tarafa) atmama sorunu ortaya çıktı, ayriyeten direksiyon kendini toplayınca tam düz durmuyor. 1 derece sağa veya sola duruyor galiba, ancak ürünü 3. El aldığım için normal karşılıyorum. Sence normal midir?

Konu da açtım bununla ilgili, ancak cevap gelmedi. Linkini bırakayım da daha iyi anlayasın: Logitech DFGT gaz ve fren çalışmıyor - Technopat Sosyal

Aldım. Sadece ETS2 ve ATS'de kullanıyorum, beni fazlasıyla tatmin ediyor. Sesi rahatsız ettiği için force feedback denen olayı kullanmıyorum. Deneyimden ziyade merak ettiğin bir soru varsa cevaplayabilirim.
Dostum biraz hortlatmış gibi oldum ama FFB'yi kapatınca direksiyonu döndürürkenki çıkan ses azalıyor mu? Direksiyonu alacağım ve çok ses çıkarıyor diye biliyorum, FFB kapatınca ses olmuyor mu?

2 pedallı direksiyon setleri zevk veriyor mu? ben gran turismo 7 çıktıktan sonra ps4 için alıcam ama 2 pedal rahat ettirir mi böyle bir "sim" oyunda

Geri
Yukarı