Güvenli BIOS güncelleme

aras55

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. BIOS'un şu an bulunan sürümünü öğrenmek ve ona göre güncellemek istiyorum.

Bilgisayarımda AIDA64 yüklü ancak oradan BIOS sürümünü bulamadım.

Daha önce BIOS güncellemedim tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum.

Bu şekilde bakıyorum ancak Unknown yazıyor.

372876

Son düzenleme:
Anakartın marka marka modelini google üzerinden aratarak üretici firmanın o anakart için oluşturduğu sayfada bulunan driverlar arasında en son çıkan bios sürümünü görebilirsin.

Bilgisayar açılışında delete'ye basarak bios ekranına girip birazcık göz atarak versiyonu bulabilirsin. Anakartın sitesindeki versiyonla senin pc'nin versiyonu aynı değilse güncelleme işlemini Recep Baltaş'ın anlattığı 2 farklı videoyu izleyerek yapabilirsin.

Merhaba arkadaşlar. BIOS'un şu an bulunan sürümünü öğrenmek ve ona göre güncellemek istiyorum.

Bilgisayarımda AIDA64 yüklü ancak oradan BIOS sürümünü bulamadım.

Daha önce BIOS güncellemedim tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum.

Bu şekilde bakıyorum ancak Unknown yazıyor.

Eki Görüntüle 372876
Ben dün güncellerken milyonda bir olacak ihtimal oldu ve BIOS güncelleme ekranında bilgisayarım kitlendi. Bu yüzden anakartım öldü bugün garantiye başvuracağım. Anakartının modelini yazıp BIOS yazarak en güncel BIOS'a ulaşırsın onun dışında modeli ve sürümü öğrenmek için BIOS'a girmen gerekebilir.

Eğer güncel bir anakart kullanıyorsanız bir çok anakartta şuan flash BIOS özelliği mevcuttur. Bir flash belleğe güncel BIOS'u yükleyin ve yeniden yükleyin.

Eğer bir dizüstü bilgisayar kullanıyorsan sürücü indirme sitelerinde kurulum dosyaları var o dosyayı indirip açınca kendisi kuruyor. Ben 2 kez güncelledim dizüstü bilgisayarımda 2'sini de Windows üzerinden başlattığım kurulumla yaptım.

Ben dün güncellerken milyonda bir olacak ihtimal oldu ve BIOS güncelleme ekranında bilgisayarım kitlendi. Bu yüzden anakartım öldü bugün garantiye başvuracağım. Anakartının modelini yazıp BIOS yazarak en güncel BIOS'a ulaşırsın onun dışında modeli ve sürümü öğrenmek için BIOS'a girmen gerekebilir.

Hocam baya korkuttun beni.BIOS ekranına nasıl girilir daha onu bilmiyorum birde güncelleyelim derken çöp etmeyelim.

Eğer bir dizüstü bilgisayar kullanıyorsan sürücü indirme sitelerinde kurulum dosyaları var o dosyayı indirip açınca kendisi kuruyor. Ben 2 kez güncelledim dizüstü bilgisayarımda 2'sini de Windows üzerinden başlattığım kurulumla yaptım.

Anakartın marka marka modelini google üzerinden aratarak üretici firmanın o anakart için oluşturduğu sayfada bulunan driverlar arasında en son çıkan bios sürümünü görebilirsin.

Bilgisayar açılışında delete'ye basarak bios ekranına girip birazcık göz atarak versiyonu bulabilirsin. Anakartın sitesindeki versiyonla senin pc'nin versiyonu aynı değilse güncelleme işlemini Recep Baltaş'ın anlattığı 2 farklı videoyu izleyerek yapabilirsin.
Eğer güncel bir anakart kullanıyorsanız bir çok anakartta şuan flash BIOS özelliği mevcuttur. Bir flash belleğe güncel BIOS'u yükleyin ve yeniden yükleyin.

Şu an tüm driverları güncelledim sorunsuz kullanıyorum. Oyunlarda bazen kalabalık ortamlarda vs FPS dropları oluyor bu BIOS'tan da kaynaklanabiliyormuş o nedenle güncellemek istedim ancak hiç dokunmasam mı acaba?

Güncellediğimde bir performans artışı olur mu sizce? İlginiz için teşekkür ederim.

Yeni sistemlerde BIOS güncellemek fayda sağlayabiliyor, ancak sizin durumunuzda pek sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı