Güvenlik için hangi e-posta servisi kullanılmalı?

Google'ın alışveriş postalarınızı inceleyip, size özel reklamlar adına kullanmasına da alışmanız gerek tabii. Ama önemi yok, sonuçta kim olduğu belli değil mi?
Çok bahsedilen o ProtonMail üzerinde kaç adres her gün kapatılıyor tespit edilip acaba? Onlar kendileri gözetlemiyorlardır gelen kutularını. Rastgele kötü amaçlı kullanılanlar kapatılıyordur zaten.

Çok bahsedilen o ProtonMail üzerinde kaç adres her gün kapatılıyor tespit edilip acaba? Onlar kendileri gözetlemiyorlardır gelen kutularını. Rastgele kötü amaçlı kullanılanlar kapatılıyordur zaten.

Aslında 3 ay boyunca pasif kalan herhangi bir hesabı kapatıyorlar diye biliyorum. Postaların içeriğini açıp okuma gibi bir durum yok sanırım.

Şu listeye de bakabilirsiniz.

Şikayet olmadan hesaplar kullanım dışı kalma dışında kapatılmaz. Şikayetleri insanlar inceliyor, kötüye kullanıma dair yeterli kanıt sunulursa hesaplar dondurulur veya kalıcı olarak silinir.

Aslında 3 ay boyunca pasif kalan herhangi bir hesabı kapatıyorlar diye biliyorum. Postaların içeriğini açıp okuma gibi bir durum yok sanırım.
Bazı keylogger ve fidye yazılımları e-posta olarak kullanıyor. İhbar edilenler genelde kontrol edilip kapatılıyor. Yani kontrol olayı illa ki vardır kim ne derse desin. Log tutmama olayının olduğuna ben inanmıyorum. Yazılım isterse açık kaynak olsun onların derlediğini kullandıktan sonra.

Bedava peynir fare kapanında olur. Bir şey almadan bir şey vermezler. Ücretli servisler elbette güvenlidir daha fazla gizlilik arayanlar için fakat bunu maalesef ücretsiz olanlar için söyleyemiyorum.

Adı geçen servisler ücretsiz olarak çok kısıtlı bir kullanım sunuyor zaten. Sıkça Elektronik Posta kullanan kişilerin bu servisleri ücretsiz kullanması pek mümkün değil.

Outlook hesabıma son bir aydır farklı ülkelerden giriş yapılıyormuş, Microsoft sağolsun bir ay sonra mesaj atıp uyardı. En azından farklı bir ülkeden giriş yapıldığında hesabı kitleyip SMS ile bilgilendirseler iyi olacak.
3 ay boyunca pasif kalan herhangi bir hesabı kapatıyorlar diye biliyorum.
ProtonMail hesabıma aylar boyunca girmediğim olmuştu fakat silinmedi.

Geri
Yukarı