Güzel Bir Anı Zehir Eden Sorumluluklar

Her dersten -TYT için konuşuyorum- iyi bir temelim var. Fen lisesi öğrencisiyim ve iyi öğretmenlere denk geldim. Kendimi bu açıdan bakınca rahat hissediyorum ama şöyle de bir gerçek var: 2000 sonrası okutulan gençlerin birçoğu sadece okul okudu. Yani bizim durumumuzdaki gençler hiçbir iş öğrenerek büyümedi ve akademik olarak bir başarıya ulaşamazsak hayat bizim için gerçekten zor. Buradan bakınca da kendimi çok çaresiz hissedip tadımı kaçırıyorum.

Kesinlikle katılıyorum sana. Okul okuduk, okuyoruz ama şöyle hayata atılmaya vakit bulamıyoruz ya da bulsakta üşenmekten başka şeyleri araya sıkıştırıyoruz. Aslında dediğin gibi her şey. Çözüm ise sorunu anlayıp parçalara bölmek gerekiyor. Mesela ben üniversite öğrencisiyim bu yaz kendimi derslere, geliştirmeye verdim. 2021'in yaz tatilinde markette falan çalışmayı düşünüyorum. Bu şekilde kendini programlandır. Ama bu benim açımdan böyle senin açından bunları yapmaya vaktin yok. Sınavına 2 senede kalsa her ayı önemli kendine markette vs. çalışmaya zaman ayıramazsın.

Geri
Yukarı